یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام که پس از اتمام مأموریت مرزبانی از منطقه عازم موطن خود بودند، در جاده خاش ــ زاهدان هدف حمله انتحاری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، عصر دیروز یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام که پس از اتمام مأموریت مرزبانی از منطقه عازم موطن خود بودند، در جاده خاش ــ زاهدان هدف حمله انتحاری قرار گرفت. در پی این جنایت کور تروریستی، 27 تن از رزمندگان غیور اسلام شهید و 13 نفر مجروح شدند.

امام جمعه اهل سنت باخرز در پیام تسلیتی این جنایت تروریستی را محکوم کرد. متن این پیام بدین شرح است: 

بسم الله الرحمان الرحیم

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءُ عند ربهم یرزقون(169 آ ل عمران)

و گمان مبر آنان که در راه خدا کشته شده اند، مردگانی هستند، بلکه آنان زنده و در بارگاه پروردگارشان بهره مندند.

بار دیگر دست کثیف جلادان و بی‌خبران از انسانیت به خون بهترین انسان‌ها آغشته‌ و فرزندان غیور و حافظان امنیت ما را به فیض شهادت رساند. استکبار جهانی تحمل حماسه 22بهمن 1397 را که به ندای رهبری مردم پاسخ دادند را تحمل نکرد و این طور ملت شریف ما را داغدار نمود گرچه شهادت در را خدا رمز پیروزی و بقاء این نظام اسلامی است.

ضمن محکوم‌کردن این عملیات ناجوانمردانه تروریستی که توسط عوامل مزدور و استکبار صورت گرفت و پاسداران عزیز ما را از ما گرفت. لازم می‌دانم شهادت این عزیزان را به محضر مبارک مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران و خانواده‌های این عزیزان تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ بهترین مکان را درجنت آرزومندم 

از دستگاه‌های امنیتی نظامی و انتظامی انتظار می‌رود در اولین فرصت با این عناصر از خدا بی‌خبر بر‌خورد نماید و آن‌ها را به درک حاصل نماید تا درس عبرتی برای این عناصر کثیف و ملحد از خدا بی‌خبر باشد.

همچنین مولانا عبدالعزیز کردستانی مدیر حوزه علمیه تعلیم القرآن صالح‌آباد در پی حمله ناجوانمردانه تروریستی به اتوبوس محافظان وطن پیام تسلیتی صادر کرد که متن آن بدین شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

شهادت مظلومانه و جانسوز جمعی از فرزندان رشید و شجاع ملت ایران که در اقدامی تروریستی به دست تروریست‌های از خدا بی‌خبر در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند ملت ایران و به‌ویژه مردم شهرستان صالح‌آباد را داغدار کرد. ملت قدرشناس ایران همواره از مرزبانان غیور و فداکار خود که در راه تأمین امنیت و آرامش هموطنان شان از جان عزیز و خون پاک خود گذشتند با بزرگی و افتخار یاد خواهند کرد.

گروهک‌های تروریستی به‌هیچ عنوان نخواهند توانست با انجام این دست از اقدامات ضد انسانی و خائنانه در عزم استوارمردم بزرگ ایران و مبارزه با تروریسم خللی وارد کنند‌.

بدون تردید مرتکبین این جنایت غیر انسانی و نفرت‌انگیز به‌دست سربازان برومند ایران اسلامی به سزای اعمال ننگین‌شان خواهند رسید.

اینجانب به نمایندگی از مردم غیور شهرستان صالح آباد و پرسنل و کارکنان حوزه علمیه تعلیم القران صالح آباد ضمن عرض تسلیت این مصیبت بزرگ به خانواده‌های داغدار این عزیزان، همرزمان آن‌ها در جبهه دفاع از کشور عزیزمان و همه آحاد ملت بزرگوار و صبور ایران، از خداوند منان برای عزیزان سفر کرده علو درجات و غفران واسعه و برای بازماندگان اجر جزیل و صبر جمیل را مسئلت می‌نمایم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: