استاد حوزه و دانشگاه گفت: رژیم صهیونیستی مدت‎هاست برای پیشبرد مقاصد خود تلاش می‎کند وارد فضای آموزش‌وپرورش ایران شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی، حجت‌الاسلام پناهیان در برنامه فرصت عاشقی از مجموعه برنامه‎های فرهنگی آموزشی بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتابهشت گفت: فضای آموزش‌وپروش محیطی مناسب برای پیشبرد مقاصد دشمن است و دشمن بانفوذ در آن می‎تواند به اهداف خود دست‌یافته و این فضا را از ریشه به انحراف بکشاند. 

پناهیان نظام آموزش و پروش کشور را ورشکسته دانست و عنوان کرد: نظام آموزش‌وپرورشی که بین ذهن مرد و زن تفاوتی قائل نمی‎شود باید خود را ورشکسته اعلام کند، مفاهیم آموزشی باید برای دختران و پسران با یکدیگر متفاوت باشد و کتب درسی آن‌ها باهم فرق کند که متأسفانه این مسئله مهم همیشه مورد غفلت واقع‌شده است.

حجت‌الاسلام پناهیان به‌ضرورت ساخت فیلم‌های پرمحتوا با مضمون فرهنگ‌سازی امربه‌معروف و نهی از منکر اشاره و تصریح کرد: تمام فیلم‌سازان و کارگردان‎ها باید در ابتدا یک روانشناس ماهر باشند تا قادر باشند یک مسئله دینی را به زیبایی برای مخاطب به نمایش بگذارند اما متأسفانه شاهد بی‌محتواترین فیلم‎های ایرانی مخصوصاً در این دوساله اخیر بوده‎ایم.

وی بیان کرد: زن از مرد، محبت و توجه می‎خواهد، ولی مرد از زن انتظار دارد مورد اطاعت صمیمانه قرار بگیرد، در این صورت، مردی که فرمانده حقوقی است و زنی که فرمانده عاطفی، در کنار همدیگر به تعادل می‌رسند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: مادر به فرزندان باید بگوید؛ از پدر خود اطاعت کنید، حواسش باشد که غرور مرد در خانواده نشکند، در مقابل نیز پدر باید به بچه‌ها بگوید؛ به مادر محبت کنید تا مبادا دل مادر بشکند، در این صورت است که فرزندان به متعادل‌ترین وضعیت و اوج خلاقیت و شکوفایی می‌رسند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: