با وجود وعده های قبلی، بازپیرایی و بهره برداری کامل از میدان راه آهن مشهد به پایان امسال موکول شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، در حالی که  تقی زاده شهردار سابق مشهد اعلام کرده بود که میدان راه آهن در هفته پایانی آبان ماه امسال بازگشایی خواهد شد و همچنین پس از آن،  محمدرضا کلایی شهردار مشهد، 29 آبان ماه امسال در بازدید از پروژه بازپیرایی میدان راه آهن اعلام کرده بود این میدان همزمان با دهه مبارک فجر به بهره‌برداری خواهد رسید، روز گذشته پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد در خبری به نقل از سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری اعلام کرد که بازپیرایی و اصلاح هندسی این میدان، پایان امسال به اتمام خواهد رسید و با وجود خلف وعده ای که در این زمینه انجام شده اما شهرداری در خبر خود از آن به عنوان «عیدی مدیریت شهری به شهروندان و زائران در نوروز 98» یاد کرد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل ا... کاظمی سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری در این زمینه گفت: پیش از این قرار بود در عرصه میدان راه آهن کف سازی صرف صورت گیرد اما با بررسی های انجام شده این میدان پر خاطره به گالری شهری مبدل شد و با اتمام بازپیرایی و اصلاح هندسی آن تا پایان سال، جلوه زیبایی از میدان راه آهن در نوروز 98 تقدیم شهروندان و مسافران خواهد شد. وی با اشاره به این که از اواخر بهار امسال موضوع بازپیرایی صحن پیشخوان ایستگاه راه‌آهن در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: عرصه این پهنه 3.5 هکتار بوده که حدود 2 هکتار آن به‌عنوان پلازای شهری و 1.5 هکتار هم برای حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی و اتوبوس اختصاص یافته است. وی با اشاره به پیش‌بینی پارکینگی با مساحت چهار هزار و 500 متر مربع و با قابلیت 92 جای پارک در این پروژه ، افزود: در ضلع شرقی میدان، ایستگاه تاکسی با ظرفیت 3900 مترمربع و با قابلیت توقف 100 دستگاه تاکسی پیش‌بینی شده است.

همچنین معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد نیز با اشاره به اهداف کالبدی اجرای طراحی میدان راه‌آهن گفت: تلاش برای ایجاد فضایی منسجم و یکپارچه در عرصه میدان و حفظ و تقویت ارزش‌های بصری در منظر عمومی از اهداف کالبدی اجرای طراحی میدان راه آهن به شمار می‌رود. در عین حال سامان دهی و اصلاح جداره‌های تجاری جنوبی میدان، حذف اختلاف سطح برای امکان حضور راحت‌تر مردم و تردد زائران و افزایش نفوذپذیری بصری در جداره‌های غربی و شرقی میدان مورد توجه است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: