مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: از طریق سرمایه‌گذاری‌های جدید، بیش از ۱۹ هزار فرصت شغلی جدید در استان ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علی رسولیان اظهار داشت: با اجرایی شدن 70 تفاهم‌نامه اقتصادی، برای 5 هزار و 168 نفر از جوانان شهرستان سرخس فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

وی افزود: مهمترین دغدغه‌ای که امروز با آن مواجه هستیم، موضوع اشتغال است و بهترین راه برای حل این مشکل، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: با اجرای الگوی موفق توسعه اقتصادی در استان کرمان، محوریت توسعه به مجموعه‌های اقتصادی واگذار شد و نتایج مثبتی را شاهد بودیم به همین دلیل بنا داریم همان الگو را در خراسان رضوی هم اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: تاکنون 16 تفاهم نامه معین اقتصاد مقاومتی با شرکت ها و مجموعه اقتصادی متقاضی منعقد شده و هفدهمین تفاهم نامه مربوط به شهرستان سرخس با آستان قدس رضوی به امضا رسید.

رسولیان با بیان اینکه برنامه عملیاتی تاسیس صندوق‌های مردمی هفته آینده اجرایی خواهد شد، افزود: کارگاه‌های آموزشی در راستای اجرای مدل توسعه اقتصادی و توانمندسازی مردم در حوزه مشاغل خانگی و زنجیره تولید درحال برگزاری است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 203 تفاهم نامه اقتصادی با حجم سرمایه گذاری 9750 میلیارد تومان در مناطق مختلف خراسان رضوی منعقد شده است که با اجرای آن‌ها، 19 هزار و 210 فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: