مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: طرح ویژه نظارتی این اداره کل بر تجهیزات و شهربازیهای روباز خراسان رضوی طی اسفند ماه آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا جمیع افزود: با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما، آغاز تعطیلات نوروز و ورود میلیونها زائر و مسافر به مشهد و راه اندازی شهربازیهای روباز، این اداره کل، نظارت بر رعایت اصول استاندارد در شهربازیهای یاد شده را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: هم اکنون 46 شهربازی روباز در استان خراسان رضوی وجود دارد که 147 وسیله بازی آنها یا فاقد تاییدیه های استاندارد است و یا اعتبار گواهینامه استاندارد آنها گذشته است و مالکان شهربازیها باید نسبت به اخذ تاییدیه های قانونی آنها اقدام کنند در غیر این صورت اجازه کار با تجهیزات یاد شده داده نخواهد شد و جمع آوری می شوند.

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: نظارت بر شهربازیهای سرپوشیده و مجموعه های آبی استان هم در طول سال به صورت مستمر توسط این اداره انجام می شود.

هزار قلم کالا و خدمات در ایران مشمول استاندارد اجباری است و شهربازی نیز در بخش ساخت وسایل و بهره برداری از تاسیسات مربوطه مشمول این استانداردها می شود.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: