رئیس شورای شهر مشهد گفت: بازگشایی بولوار نماز در جلسه دوشنبه شورای عالی شهرسازی تعیین تکلیف می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آخر بهمن ماه آخرین وعده مسئولان و متولیان برای بازگشایی بولوار نماز بود؛ وعده ای که به ویترین وعده های محقق نشده برای بازگشایی این بولوار اضافه شد و بازهم بازگشایی بولوار نماز به تعویق افتاد. آن طور که رئیس شورای شهر مشهد اعلام کرده است، تعیین تکلیف اراضی پادگان و بازگشایی بولوار نماز در دستور کار جلسه روز دوشنبه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور است. حال اگر اتفاق دیگری رخ ندهد و شورای عالی معماری و شهرسازی ایرادی به طرح ها نگیرد، باید منتظر بازگشایی بولوار نماز بود.

ویترین وعده هایی که محقق نشد

بولوار نماز در اوایل شهریور ماه امسال آماده افتتاح و بهره برداری بود که به یک باره ارتش با قرار دادن چند بلوکه سیمانی، مانع از بهره برداری پروژه شد و این اقدام باعث اختلاف بین شهرداری و ارتش شد. این اختلافات تا جایی پیش رفت که کلاف سردرگمی برای شهروندان شد و برای حل این موضوع قرار شد اختلافات در کمیسیون ماده 5 مطرح  و موضوع  برای حل به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شود. در این زمینه کمیسیون ماده پنج  در تاریخ 29/7/97 با حضور نمایندگان ارتش در راستای اخذ مصوبات تشکیل جلسه داد تا ارتش در بازه زمانی 10 روزه بتواند طرح نهایی پیشنهادی خود را به کمیسیون ماده 5 ارائه کند تا شورای عالی شهرسازی در این باره تصمیم بگیرد . ستاد تدبیر استان نیز در این زمینه تشکیل جلسه داد و دبیر این ستاد از برطرف شدن اختلاف نظرهایی که بین ارتش و شهرداری برای بازگشایی بولوار نمار بود، خبر داد و اظهار کرد که با توافقات انجام شده بولوار نماز به‌سرعت بازگشایی می‌شود. بلافاصله بعد از این جلسه برای افتتاح و بازگشایی بولوار نماز از سوی شهرداری به رسانه ها دعوت نامه ارسال شد که ساعاتی بعد روابط عمومی شهرداری اعلام کرد که مراسم افتتاحیه لغو و به زمان دیگری موکول شده است. بعد از این اتفاقات در 20 دی ماه محمدهادی مهدی‌نیا رئیس کمیسیون عمران شورای شهر مشهد از رسانه ها و مردم درخواست کرد که کمی صبوری کنند و اعلام کرد که فقط 18 روز صبر کنند تا بولوار نماز در هشتم بهمن ماه بازگشایی شود؛ هشتم بهمن ماه هم رسید ولی از بازگشایی بولوار نماز خبری نشد و همچنان بلوکه های سیمانی سد راه این بولوار بود. در نهایت نیز آخر بهمن ماه به عنوان وعده ای دیگر برای بازگشایی بولوار نماز مطرح شد که این وعده هم به سرنوشت وعده های پیشین دچار شد.

دوشنبه این هفته؛ تعیین تکلیف شورای عالی شهرسازی و معماری

حالا اما رئیس شورای شهر مشهد درباره آخرین وضعیت بازگشایی بولوار نماز می گوید: بر اساس آخرین خبری که در این زمینه دارم، دستور کار روز دوشنبه شورای عالی شهرسازی و معماری تعیین تکلیف پادگان، اراضی آبشار و بازگشایی بولوار نماز است و آقای مهدی نیا رئیس کمیسیون عمران شورای شهر مشهد نیز در این جلسه شرکت می کند.

محمدرضا حیدری می افزاید: آن چه پیش بینی می شود و قبلا هم  قرار بر این بوده، این است که بعد از جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، تصمیماتی اتخاذ شود تا مشکل بولوار نماز حل شود.

بازگشایی بولوار نماز باید زودتر اتفاق می افتاد

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بازگشایی بولوار نماز قبل از سال جدید اتفاق خواهد افتاد؟ می گوید: امیدواریم دوستان ارتش به قولی که دادند عمل کنند واگر اتفاق خاصی نیفتد، به زودی این موضوع عملیاتی شود.حیدری تصریح می کند: اگرچه قبلا هم گفتیم که بازگشایی بولوار نماز باید زودتر از این  انجام می شد؛ ما نهادهای حل اختلاف قوی در کشور داریم، نباید با خدمات به مردم و آن چه کمک به فضای حمل و نقل شهری و خدمت به مردم است، این طور برخورد شود.

امیدواریم شاهد تکرار این مسائل در مشهد نباشیم

رئیس شورای شهر مشهد می افزاید: طبیعی است که بین دستگاه ها اختلاف نظر باشد، اما نهادهای بالا دستی وجود دارد و امیدواریم که  شاهد تکرار این مسائل در مشهد نباشیم و برای اختلاف نظرها از روش های مسالمت آمیز استفاده کنیم.

 

 

به نقل از روزنامه خراسان

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: