سازمان هواشناسی کشور، ورود سامانه بارشی جدید از روز سه‌شنبه و آغاز موج بارش‌ "برف و باران" در اکثر استان‌های کشور پیش‌بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد از  بعد از ظهر سه‌شنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور شده و به تناوب تا روز شنبه در کشور فعال خواهد بود.

بر این اساس وضع هوای کشور طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

سه‌شنبه 97/12/07: بارش باران‌، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت‌، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف در استان‌های آذربایجان شرقی‌، آذربایجان غربی، برخی نقاط استان‌های اردبیل، زنجان، کردستان و کرمانشاه و ارتفاعات استانهای تهران، البرز و قزوین.

چهارشنبه 97/12/08: بارش باران گاهی رعد و برق و وزش بادشدید موقت، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف در استان‌های  اردبیل، آذربایجان شرقی‌، آذربایجان غربی، شمال زنجان، غرب کردستان، گیلان، غرب مازندران، تهران، البرز، قزوین، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، برخی نقاط استان‌های خوزستان، لرستان، کرمانشاه‌، کرمان‌، از بعد از ظهر در خراسان  شمالی، خراسان رضوی و رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در بخش‌های مرکزی خلیج فارس، غرب و جنوب فارس، جنوب بوشهر، غرب هرمزگان و نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان.

در روز سه‌شنبه در جاده‌های کوهستانی استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و جاده‌های کوهستانی استان‌های  واقع در البرز غربی و مرکزی و روز چهارشنبه در جاده‌های کوهستانی استانهای واقع در البرز غربی، مرکزی و شرقی و جاده‌های کوهستانی استانهای واقع در شمال غرب، غرب و استانهای واقع در زاگرس مرکزی کولاک برف، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود؛ از این رو توصیه می‌شود تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: