آتشی که معتادین کارتن خواب در یک کشتارگاه طیور به پا کردند، 500 متر مربع از این واحد صنعتی در حومه مشهد را سوزاند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از پایگاه 125، صبح امروز آتش سوزی مهیب دریک کشتارگاه طیور واقع در جاده کلات ، بعد از روستای فرخد، ورودی شهرک مهرگان موجب شد تا به منظور مهار این آتش سوزی مهیب آتش نشانان مشهدی از ایستگاه‌های آتش نشانی همجوار این کشتارگاه به محل حادثه اعزام شوند.

این آتش سوزی مهیب که حتی مدیران و سرپرستان عملیات آتش نشانی را نیز به محل حادثه کشاند، به دلیل گستردگی موجب شد تا ماموران تعداد 7 ایستگاه آتش نشانی مشهد به همراه تجهیزات اطفایی کامل در محل حریق حاضر شوند.

افسر نگهبان آتش نشانی مشهد در شرح جزئیات این آتش سوزی با اشاره به تعطیلی حدودا یکساله این واحد خدماتی گفت: تلاش آتش نشانان با بسیج امکانات برای اطفای این حریق که بیش از یک ساعت و از چندین جهت ادامه داشت در نهایت حریق مهار و اطفا شد و عملیات کاوش تا ساعتی پس از آن به طول انجامید.

ایوب خجسته با اشاره به مساحت بالغ بر 4 هزار متر مربعی این واحد صنعتی، افزود: در زمان رسیدن نیروهای آتش نشانی قسمت سردخانه کشتارگاه که بطور تقریبی 500 متر مربع داشت، طعمه حریق شده بود.

وی ادامه داد: از آنجا که در این مجموعه صنعتی با وجود تعطیلی یکساله هنوز منابع گاز آمونیاک وجود داشت، این حادثه علاوه بر ایجاد حساسیت بالا خطرات بسیاری به همراه داشت که خوشبختانه با تلاش بی‌وقفه آتشنشانان به طور کامل مهار شد.

افسر نگهبان آتش نشانی مشهد با اشاره به اینکه آتش‌نشانان در عملیاتی مستمر و نفس‌گیر از چندین جهت اقدام به اطفای آتش کردند، گفت: این آتش سوزی خوشبختانه خسارت جانی در پی نداشت و علت دقیق وقوع آن نیازمند بررسی‌های بیشتر است.

خجسته اظهار کرد: بنا بر بررسی‌های اولیه تردد معتادین کارتن خواب در این مکان و روشن کردن آتش، احتمال بروز این آتش سوزی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: