رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد در خصوص بلوار نماز، گفت: اینکه این بلوار به‌صورت فیزیکی مسدود و تصرف شود در شأن و منزلت کلانشهر مشهد نیست و متأسف هستم که برخی از مسؤولان ارتش به‌جای حل آن از طریق قانونی بلوار را مسدود کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مجتبی بهاروند ظهر امروز در دومین نشست خبری خود به‌عنوان رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در سالن جلسات تالار شهر مشهد با بیان اینکه این کمیسیون دارای پنج عضو است، گفت: تاکنون 54 جلسه در این کمیسیون برگزار شده است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تشریح کرد: تعداد جلسات کارشناسی و کارگروه‌ها 45 جلسه بوده و سه کارگروه حمل و نقل، ترافیک و قطارشهری در این کمیسیون فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه این کمیسیون تاکنون 44 مورد بازدید داشته، ادامه داد: تعداد لوایح بررسی شده 68 مورد، طرح‌های بررسی شده 8 مورد و موضوعات و مکاتبات 48 مورد بوده است، علاوه بر آن پذیرایی مردم به‌یژه کسانی که در امر حمل و نقل فعالیت دارند، به‌خصوص رانندگان اتوبوس نیز بوده‌ایم.

بهاروند در خصوص سیاست‌های کلی این کمیسیون، اظهار کرد: تأمین دسترسی به‌فرصت برای همه افراد، کاهش خطرات زیست محیطی، کاهش مخارج حمل و نقل، افزایش ایمنی و راحتی، سازگاری سیستم‌های حمل و نقلی با سنت‌ها و قابلیت اطمینان به‌سیستم‌های حمل و نقل سیاست‌های کلی این کمیسیون است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد یادآور شد: بهسازی ناوگان اتوبوسرانی با حدود 400 دستگاه اتوبوس و تغییر خطوط کم‌تراکنس به‌مینی‌بوس با تزریق 100 مینی‌بوس از اقدامات مورد نظر برای سال آینده است.

وی با بیان اینکه تاکنون چند اصلاح هندسی نیز صورت گرفته، افزود: از جمله این موارد میدان جانباز و فرامرز عباسی است که ترافیک در آن مناطق بهتر شده و تعداد دیگری از این اقدامات نیز در دست انجام است.

بهاروند هوشمندسازی در حوزه الیت را یکی از اقدامات پیش رو برای سال آینده عنوان کرد و گفت: ادامه اجرای خط سه بی‌آرتی برای سال آینده نیز مد نظر قرار گرفته که با رضایت کامل کسبه پیش برویم، همچنین اختصاص بودجه برای توانیابان برای تاکسیرانی در تسهیل تردد نیز از جمله این اقدامات است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص مشهود نبودن اقدامات صورت گرفته در حوزه ترافیکی متذکر شد: روزانه 300 خودروی جدید پلاک می‌شود، در مقابل اما هیچ خودروی فرسوده‌ای از رده خارج نمی‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین در صورت بازگشایی بلوار نماز حجم عظیمی از ترافیک بزگراه کلانتری برطرف می‌شود، اما این بلوار چند ماه است که آماده بهره‌برداری بوده، اما خارج از قدرت ما است، در حالی که در صورت بهره‌برداری این بلوار ترافیک بزرگراه شهید کلانتری رفع می‌شود.

بهاروند اظهار کرد: علاوه بر بلوار نماز، با به‌سرانجام رسیدن کمربند جنوبی، ترافیک بلوار وکیل‌آباد و بزرگراه کلانتری روان‌تر از اکنون می‌شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه در همه دنیا با وجود استفاده از حمل و نقل عمومی، ترافیک همچنان وجود دارد، تأکید کرد: عامل تشویق استفاده از وسیله نقلیه شخصی ارزانی سوخت است.

وی تشریح کرد: تا زمانی که قیمت فرآورده‌های سوختی واقعی نشود، هم منابع را می‌سوزانیم و هم آلودگی ایجاد می‌کنیم و هر اندازه که تقاطع غیرهمسطح و اصلاح هندسی صورت گیرد، این مشکل بر سر جای خود باقی است.

بهاروند با بیان اینکه طرح ترافیک هسته مرکزی مشهد در دست بررسی است، متذکر شد: مشهد در حال بزرگ‌تر شدن است، بنابراین باید یکسری محدودیت‌ها را بپذیریم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص احتمال افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی، بیان کرد: در حال حاضر هزینه اتوبوس و قطارشهری به‌میزان یک چهارم پرداخت می‌شود، اگر بخواهیم حمل و نقل عمومی خوبی داشته باشیم باید برای شرکت سرمایه‌گذار توجیه اقتصادی داشته باشد، بنابراین به‌احتمال زیاد افزایش قیمت خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بهره‌برداری کامل از خط 2 قطارشهری تا میدان شهید کاوه در بهار 98 صورت می‌گیرد، واگن‌های مورد نیاز برای این خط تأمین شده و مشکلی وجود ندارد.

بهاروند در خصوص بلوار نماز گفت: هنوز برای این که مشکلات بین دستگاه‌ها را از راه قانونی حل کنیم به‎بلوغ کامل نرسیده‌ایم، اینکه این بلوار به‌صورت فیزیکی مسدود و تصرف شود در شأن و منزلت کلانشهر مشهد نیست و متأسف هستم که برخی از مسؤولان ارتش به‌جای حل آن از طریق قانونی بلوار را مسدود کرده‌اند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه اینکه فرماندهان ارتش در مشهد این کار را انجام داده‌اند کج‌سلیقگی است، افزود: دو کمیسیون عمران و حقوقی پیگیر این موضوع هستند و در صورت به‌نتیجه نرسیدن آن‌ها اقدام قانونی می‌کنند.

وی با بیان اینکه تراموا از گزینه‌هایی است که از آلودگی و ترافیک هوا می‌کاهد، اظهار کرد: به‌دنبال این موضوع نیز هستیم، اما با شرایط فعلی تحریم و مشکل انتقال ارز در این خصوص عملاً نمی‌توان کاری کرد.

بهاروند با اشاره به پیشرفت 52 درصدی خط 3 قطارشهری، گفت: دو دستگاه حفار از میدان فردوسی به‌دو سمت غرب و جنوب در حال حفاری هستند و امید است تا پایان این دوره از شورا یک مسیر از آن به‌بهره‌برداری برسد.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: