در روزهای اخیر تصاویری از محل انبار خودروهای شرکت ایران خودرو خراسان در محدوده شهر جدید بینالود ارسال شد؛ تصاویری که در آن ها می توان تعداد قابل توجهی خودرو را دید که دپو شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، بیژن زاهدی فرد درباره دلیل دپوی خودروها در انبارهای شرکت ایران خودرو خراسان گفت: همه این خودروها فروخته شده و صاحبانشان مشخص است و  به ازای هر روزی که در تحویل آن ها تاخیر داشته باشیم، باید به صاحبان آن ها جریمه پرداخت کنیم. ما نیز از شما بیشتر پیگیر این موضوع هستیم تا خودروهای مشتریان را هر چه زودتر به آن ها تحویل دهیم، چرا که این افراد یا خرید قطعی نکرده اند و مانده حساب دارند و با تحویل خودرو می توان مانده حساب آن ها را دریافت کرد یا خرید قطعی کرده اند

 و ما ملزم به پرداخت جریمه در قبال آن ها هستیم، همچنین نگهداری خودروها در انبار نیز برای ما هزینه بر خواهد بود.

وی با تاکید بر این که نظارت ها بر عملکرد این شرکت توسط دستگاه های ذی ربط و نظارتی استان به شدت انجام می شود، افزود: به طور منظم باید یک شنبه صبح هر هفته موجودی خودرو و وضعیت ارسال هایمان در هفته گذشته را به همه نهادهای مربوط استان، از جمله بازرسی استان، استانداری و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اطلاع دهیم و حتی مدتی هم بازرسان سازمان صمت در محل شرکت حضور داشتند و از نزدیک بر فرایند فعالیت شرکت نظارت می کردند.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان درباره علت تاخیر در ارسال خودروها از شرکت برای تحویل به مشتریان، گفت: در این زمینه دو علت وجود دارد که اولین آن وجود مشکلات در تامین قطعات است؛ چرا که قیمت تولیدات قطعه سازان هنوز اصلاح نشده است و وضعیت ارزی آن ها نیز باید مشخص شود و به همین دلیل، روند تولید را تا سقف مشخصی انجام می دهیم تا قطعات آن ها تامین و تکمیل شود و تحویل مشتریان دهیم.

وی افزود: تعدادی خودرو در پارکینگ فروش داریم که آماده ارسال است، اما مدتی بود که مشکلاتی در زمینه حمل و نقل جاده ای وجود داشت و به همین دلیل در دو هفته گذشته از این طریق حتی نتوانستیم یک خودرو هم ارسال کنیم و همین موضوع سبب شد که خودروهای تولید شده در انبار باقی بماند و از چند روز گذشته براساس تفاهم هایی که انجام گرفته، حمل خودروها دوباره آغاز شده است و امیدواریم در بازه زمانی کوتاهی خودروهای قابل تحویل، به دست مشتریان برسد. امکان ترخیص تا 1100 دستگاه خودرو در روز وجود دارد؛ اما این موضوع منوط به تامین خودروبر مورد نیاز است.

زاهدی فرد ادامه داد: تعداد خودروبرهای فعال در کشور تنها حدود 1200 دستگاه است و برخی مواقع رانندگان این خودروها، به حمل ترانزیت خودروهایی که از کشورهای حاشیه خلیج فارس به مقصد افغانستان و آسیای میانه وارد کشور می شود، اقدام می کنند و چون پرداخت ها به رانندگان در این زمینه به دلار است و به نسبت پرداختی های به ریال تا 7 برابر بیشتر بوده، اقبال آن ها به فعالیت در آن زمینه است و این گونه دست ما از خودروبرها برای تحویل خودروها خالی

 می شود و حتی گاهی برای ما شرط می گذارند که فقط خودروهای به مقصد بندر عباس را حمل می کنیم.وی با بیان این که از طرفی با توجه به این که از 25 اسفندماه تردد خودروبرها در جاده ها

 ممنوع می شود، از دو روز قبل این تاریخ هیچ ارسال خودرویی انجام نخواهد شد، به روش حمل دیگر اشاره کرد و گفت: از حمل به وسیله قطار هم استفاده می کنیم و روزانه حدود 100 دستگاه هم با قطار ارسال می شود، اما جدای از محدودیت های ارسال که تنها به دو شهر تهران و تبریز قطار ارسال دارد، هزینه های مضاعفی مانند پیاده سازی در این دو شهر و بارگیری مجدد و انتقال خودروها به شهرهای دیگر نیز وجود دارد.

بازرسی استان: به موضوع ورود می کنیم

صحبت های مدیرعامل ایران خودرو خراسان در خصوص ارائه گزارش به صورت هفتگی به دستگاه های نظارتی استان در حالی بود که وقتی موضوع  را از رئیس کل بازرسی خراسان رضوی پیگیر می شویم، پاسخ دیگری دریافت می کنیم. حجت الاسلام حسن درویشیان در این باره گفت: در مقطعی این اتفاق می افتاد اما این که هر هفته آماری ارائه شود، فکر نمی کنم چنین باشد.

وی درباره دپو ی خودروها در انبار شرکت ایران خودرو نیز گفت: حدود 7 ماه پیش چنین موضوعی مطرح شد و بر همان اساس ما و مراجع قضایی به موضوع ورود کردیم، چندین هزار خودرو در انبار موجود بود که به دلیل کمبود قطعه در انبار مانده بود. در آن مقطع ورود به این موضوع انجام شد، اما پس از آن دیگر ورودی به این شکل نداشتیم و با توجه به تصاویری که شما می گویید ما به این موضوع نیز ورود می کنیم.

 

 

منبع: روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: