رئیس شورای شهر مشهد گفت: امروز در جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی، ارتش به دستور وزیر راه و شهرسازی ملزم شده که بلوار نماز را بازگشایی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمدرضا حیدری صبح امروز در جلسه شورای شهر که در تالارشهر برگزار شد، گفت: امروز در جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی، ارتش به دستور وزیر راه و شهرسازی ملزم شده که بلوار نماز را بازگشایی کند.

بلوار نماز به طول کل 7 کیلومتر از پارک خورشید شروع و پس از تقاطع با بلوارهای هاشمیه، سرافرازان، دلاوران، خاقانی و بلوار شهید کاوه به بزرگراه شهید کلانتری متصل می شود.

فازهای اول و دوم این پروژه به طول 4 کیلومتر در سال‌های 91 و 92 مورد بهره‌برداری قرار گرفته و فاز سوم به طول 3 کیلومتر حد فاصل بولوار دلاوران و بولوار شهید کاوه در سال 1394 مورد بهره برداری قرار گرفت.

با تکمیل این بخش،گره ترافیکی منطقه سرافرازان و دلاوران برطرف شده و بار ترافیکی بلوارهای شهید فکوری و پیروزی و همچنین میدان جمهوری اسلامی نیز کاهش و طول و زمان سفر در این منطقه بهبود می‌یابد. 

در حالی هدف از اجرای پروژه علاوه بر کاهش بار ترافیکی بلوار فکوری و بولوار پیروزی، بهبود منظر شهری، اتصال بولوار دلاوران به بلوار شهید کاوه و کاهش طول و زمان سفر است که تاکنون چند بار زمان افتتاح آن اعلام و بعد هم کنسل شده است.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: