همزمان با خجسته سالروز میلاد بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)، اجتماع بزرگ بانوان با عنوان 'ریحانه های انقلاب، فرهنگ سازان فاطمی' روز سه شنبه در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، در این اجتماع جمع زیادی از بانوان مشهدی در حالی که شاخه های گل در دست و نام متبرک حضرت زهرا(س) را بر چادر و پیشانی خود بسته بودند برای تبریک این عید بزرگ به ساحت مقدس ثامن الحجج(ع) به پابوس حضرت شتافتند.

ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در این گردهمایی به مدیحه سرایی و مولودی خوانی پرداختند و یکی از واعظان در وصف مقام والای حضرت زهرا(س) و لزوم پیروی از سبک زندگی فاطمی سخنانی ایراد کرد.

در این اجتماع به همت مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی، مدیر این مرکز نیز در باب بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون 40 سالگی انقلاب و گام دوم ملت ایران در این دوران جدید، نقش زنان را مورد تاکید قرار داد.

فاطمه دژبرد افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند ملت ایران برخوردار از همه مولفه های پیشرفت و تمدنسازی است لذا ملت ما می تواند با مدیریت جهادی و عزم انقلابی تمدن جدید اسلامی را به ظهور و بروز برساند.

همچنین در پایان این اجتماع بیانیه بانوان فاطمی مشهد قرائت شد.

مدیر مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی پیرامون برنامه های ویژه سالروز میلاد حضرت زهرا(س) نیز اظهارداشت: در راستای تقویت فرهنگ فاطمی ایستگاههای عرضه محصولات فرهنگی و نمایشگاهی 'ریحانه' در 30 استان کشور برپا شده و بسته‌ های فرهنگی در این ایستگاه‌ها در حال توزیع است.

دژبرد افزود: این بسته ‌های فرهنگی شامل کتاب قصه ‌گویی سنگ آسیاب، برگه‌ های نقاشی، پوسترهای مفهومی عفاف، بنر، کتاب گلپوش همراه با پرسشنامه و پاسخنامه و محصولات فرهنگی دیگر توسط مرکز بانوان و امور خانواده آستان قدس تهیه و برای کانونهای خادمیاری بانوان در سطح کشور ارسال شده است.

11 ایستگاه نیز با محتویات مذکور به همراه نمایش عروسکی در ایستگاههای سطح شهر مشهد برپا شده است.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: