رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: جوانان با استفاده از مواد محترقه سلامتی خود و دیگران را به خطر نیاندازند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد رضا دارابی ظهر سه شنبه در نشست کارگروه سلامت حوادث غیر مترقبه مشهد در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهارکرد: با توجه به نزدیک شدن به آیین سنتی چهارشنبه پایانی سال لازم به ذکر است که در سال های اخیر این رسم کهن ایرانیان دست خوش تغییراتی شده است و برخی افراد به ویژه گروه های سنی جوان و نوجوان با استفاده از موادمحترقه ضمن به خطر انداختن سلامتی خود ممکن است به دیگران نیز آسیب وارد کنند لذا باید دقت و برنامه ریزی مناسب در این حوزه صورت پذیرد.

وی افزود:در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی مشهد پذیرای خیل عظیمی از زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است و در این ایام دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تمام توان آماده خدمات رسانی در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان هاست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: تمامی پایگاه های اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده ای با تمامی نیروها و تجهیزات مورد نیاز آماده ارائه خدمات هستند و  در حوزه دارو و غذا نیز، بر اساس برنامه ریزی، داروی مورد نیاز استان تا خرداد ماه سال آینده تامین شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

دارابی تصریح کرد: در ایام پیش رو رسانه های گروهی نیز نقش موثری در اطلاع رسانی و افزایش آگاهی با هدف پیشگیری از بروز حوادث غیر مترقبه و بروز بیماری ها را دارند.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: