مدیرعامل موسسه تبیان گفت: بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه اقدام انقلاب اسلامی است و بار اصلی آن برعهده جوانان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، کمیل خجسته در هشتمین نشست از سلسله نشست‌های «عصر انقلاب اسلامی» که با موضوع «گام دوم انقلاب، مانیفست اقدام» در مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در ابتدای امر باید نسبت به شناخت مسیری که رهبر معظم انقلاب تبیین کرده‌اند شناخت لازم را داشته باشیم و بدانیم که گام دوم به معنای امتداد داشتن و عمل کردن هر فرد به نقش خود در جامعه اسلامی است.

وی در ادامه بر پیاده سازی نقشه اقدام و طراحی عملیات‌های گوناگون از دل گام دوم انقلاب تاکید کرد و افزود: نقشه اقدام انقلاب اسلامی، بدون شناخت صحنه محقق نخواهد شد و این مهم بر دوش بخش مهمی از مخاطبان گام دوم انقلاب یعنی جمعیت زیر 40 سال کشور است.

خجسته به اهمیت خوانش مجدد پیام‌ رهبر معظم انقلاب در اولین سالگرد امام خمینی (ره) در سال 69 و پیام ایشان به مناسبت بیستمین سالگرد انقلاب اسلامی در سال 77 اشاره کرد و گفت: دشمن‌شناسی یکی از اصلی‌ترین راه‌های شناخت صحیح صحنه است و به طراحی صحیح عملیات‌های پیش رو کمکی شایانی می‌کند.

وی ادامه داد: با شکل‌گیری نهضت انقلاب اسلامی، تغییر و تحولی در علوم انسانی مرتبط با انقلاب‌های مردمی شکل گرفت و در ذیل آن، نظریه هایی با هدف تقابل با دین در جهان پدید آمد. یکی از این نظریه ها عنوان می‌ کند، دین توانایی برپایی یک حکومت را ندارد که با تبیین قانون اساسی از سوی امام خمینی(ره)، به پاسخ روشنی رسید و باطل شد.

مدیرعامل موسسه فرهنگی تبیان، توانایی دین در حفظ نظام اسلامی را یکی دیگر از نظریه‌های ایجاد شده عنوان کرد و گفت: حال مهم ترین سوالی که از انقلاب اسلامی می‌شود، این است که آیا دین می‌تواند مسائل مربوط به زندگی دنیوی مردم را حل کند؟ آیا حکومت اسلامی کارآمد است؟ جواب روشن است و اینکه اسلام ناب، این ظرفیت را به صورت بالفعل و بالقوه دارد.

خجسته هدف حملات دشمن را، ناامیدی مردم عنوان کرد و گفت: دشمن، با تزریق ناامیدی و وحشت قصد دارد مردم را از حکومت و دین جدا کند و مصرانه در هجمه رسانه‌ای خود عنوان می‌کند که راهی وجود ندارد و مسیر جمهوری اسلامی به بن‌بست رسیده است.

وی عدالت خواهی بدون جمهوری اسلامی را بی‌معنا دانست و افزود: اکنون انقلاب اسلامی در جنگ احزاب به سر می‌برد. جنگی که گروه‌های مختلف در برابر جمهوری اسلامی صف‌آرایی کردند و به تقابل دین و اسلام برخاسته‌اند.

خجسته از مهم‌ترین آرمان‌های نظام اسلامی از نگاه رهبر معظم انقلاب را عزت ملی، اعتماد به نفس ملی، استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، آزادی اندیشه برشمرد و گفت: آرمان‌های انقلاب اسلامی تمام نخواهد شد به همین دلیل است که انقلاب، توقف ناپذیر است. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: