نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: شهید شدن یک برگ امتیازی برای خانواده شهداست و رسالت آنها نیز سنگین است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار با خانواده شهدای پاسدار مدافع امنیت در محل حسینیه نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت:  امروز در میان جمعی از خانواده شهدای پاسدار مدافع امنیت هستیم و این افراد برای زیارت به این شهر مشرف شدند و این امتیازی ویژه است.

وی ادامه داد: امام رضا (ع)، دارای مهمانان ویژه‌ای هستند، توجه و اهمیت امام رضا(ع) نسبت به این افراد بسیار متفاوت با سایر مهمانان خود است، خانواده شهدا مهمان مخصوص امام رضا(ع) هستند و خدام امام نیز رسالت پذیرایی از این خانواده شهدای معزز را برعهده دارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: این مهمانان امام رضا (ع) از چنان اهمیتی برخوردارند که  بسیاری از افراد با توسل به خانواده شهدا می‌توانند به حاجت خود دست یابند، قطعا این خانواده‌ها در هنگام تشرف به مشهدمقدس و حرم منور رضوی، شهدای خود را نیز در کنار خود احساس می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: امام رضا (ع) وصی و جانشین پیامبر اکرم (ص) است و امروز شاهد هستیم که سفره ویژه‌ای برای خانواده شهدا پهن شده است، آن‌ها ارزش و امتیاز ویژه‌ای در محضر علی‌ابن موسی‌الرضا دارند، توجه و اهمیت امام رضا (ع) به خانواده شهدا، آرامش را برای زندگی آن‌ها فراهم می‌سازد.

امام جمعه مشهدمقدس با اشاره به اینکه  شهید شدن افراد برای خانواده آن‌ها تنها یک حادثه نیست خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌ها یکی از افراد خانواده خود را در حادثه‌ای مانند واژگونی اتوبوس از دست می‌دهند و تنها داغ فرزند به دل خانواده باقی می‌ماند اما شهید شدن یک برگ امتیاز برای خانواده شهدا است، این امتیاز نه در جامعه؛ بلکه در نزد پیامبر اکرم(ص) ارزشمند است.

وی ادامه داد: شهدای پاسدار، از مرز دفاع کرده و دشمنان را به عقب می‌رانند، این دسته از شهدا امور حائز اهمیتی را انجام دادند و در نهایت به شهادت رسیدند، پیامبر اکرم(ص) خطاب به همسران شهدا فرمودند شما دنباله شهادت همسران خود را می‌گیرید و پاداش‌های شهدا به شما نیز در آخرت می‌رسد، خانواده شهدا باید دل آنها را شاد و این سنگینی را تحمل کنند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: