در آستانه تعطیلات عید نوروز کمیسیون تنظیم بازار خراسان رضوی خروج هرگونه دام و طیور زنده، گوشت قرمز و مرغ و شکر از استان را ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد سلطانی معاون دادستان و سرپرست دادسرای انقلاب مشهد در جلسه کمیسیون تنظیم بازار خراسان رضوی گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروز، دستگاه‌های اجرایی باید با برنامه ریزی دقیق و تامین نیاز بازار، مانع از افزایش بیش از پیش قیمت کالا‌های اساسی اعم از شکر، گوشت مرغ و قرمز شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به ضرورت کنترل قیمت کالا‌های اساسی در آستانه عید نوروز، خروج هرگونه دام زنده، گوشت و شکر از خراسان رضوی ممنوع است و از محل ذخایر استراتژیک، ۲۰ هزار تن شکر روز یک شنبه ۱۲ اسفند در بازار توزیع خواهد شد.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای انقلاب مشهد با اشاره به استقرار ایستگاه‌های ایست و بازرسی در خروجی‌های استان به منظور اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم بازار گفت: از این پس تا اطلاع ثانوی، اگر حواله صادرات حتی یک کیلو شکر از خراسان رضوی توسط دستگاه‌های اجرایی صادر شود، تخلف رخ داده و با متخلفان برخورد خواهد شد.

سلطانی افزود: در ایام تعطیلات پیش رو هیچ استانی به اندازه خراسان رضوی میزبان زائران و مسافران نوروزی نخواهد بود بنابراین تصمیم بر این شد که به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کالا‌های اساسی، از خروج دام و طیور زنده و گوشت قرمز و مرغ و شکر جلوگیری و به تنظیم بازار داخل استان اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه در شرایط ویژه اقتصادی باید تصمیمات منطقی و مطابق با وضعیت موجود گرفته شود تصریح کرد: باید با ابلاغ دستورالعمل‌های کشوری، صادرات کالا‌های اساسی ممنوع و تعرفه آن به صفر برسد تا زمینه تامین نیاز داخل فراهم شود.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای انقلاب مشهد با اشاره به فرآیند توزیع گوشت تنظیم بازار گفت: معطلی طولانی مدت در صف‌های توزیع گوشت تنظیم بازار به هیچ عنوان در شان مردم نیست و باید فرآیند توزیع از طریق تعاونی‌های مصرف دنبال شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: