مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: ۱۲۰ هزار زائر کم بضاعت با مشارکت خیرین و توسط کمیته امداد تاکنون به مشهدمقدس مشرف شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حبیب‌الله آسوده ظهر امروز در نشست خبری کمیته امداد خراسان رضوی اظهار داشت: کمیته امداد خراسان رضوی در زمینه ایجاد اشتغال بسیار فعال است و معتقدیم از این طریق امنیت روانی در جامعه را فراهم می‌کنیم.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در حال حاضر کمیته امداد بیش از 10 درصد اشتغال در استان را زمینه‌سازی کرده و الگوهایی مبتنی بر کسب و کارهای خرد را در این حوزه با هدف ایجاد اشتغال پایدار ارائه کرده است.

آسوده با اشاره به اینکه در حوزه دامپروری نیز کمیته امداد استان مسئولیت و مدیریت 10 تا 15 درصدی را عهده‌دار است گفت: یکی از اهداف اصلی ما این است که با زمینه سازی مناسب برای اشتغال، نه تنها مانع مهاجرت روستائیان به شهرها شویم بلکه زمینه مهاجرت معکوس نیز از این طریق فراهم شود.

وی بیان کرد: یکی از اهداف کمیته امداد امام خمینی(ره) ایجاد مراکز نیکوکاری در سراسر کشور است و در استان خراسان رضوی نیز با تبعیت از این سیاست مراکز نیکوکاری کارآفرین و توانمندساز ایجاد شده است؛ همچنین با هدف برون سپاری فعالیت‌ها به مردم و واگذاری امور به آنها درصدد هستیم امور محلات مختلف را به خود مردم بسپاریم و امیدواریم در سال آینده بتوانیم تعداد این مراکز را به 200 مورد برسانیم.

آسوده عنوان کرد: همچنین در راستای تشرف زائران کم بضاعت به مشهد، 120 هزار زائر توسط کمیته امداد به مشهدمقدس و با کمک خیرین مشرف شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم مشکل مسکن ایتام در استان را برطرف کنیم و برنامه ریزی مناسبی در این حوزه برای سال آینده صورت گرفته است. همچنین با کمک‌های صورت گرفته مشکل جهیزیه مددجویان و افراد تحت پوشش را برطرف کرده‌ایم.

آسوده با اشاره به سیاست کمیته امداد در راستای الکترونیکی شدن صندوق‌های صدقات تصریح کرد: سیاست کمیته امداد در این راستا است و برنامه‌ای برای توسعه صندوق‌های صدقات به شکل فیزیکی آن وجود ندارد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: