معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: خانه‌‌های مسافر فاقد مجوز در مشهد مورد برخورد قانونی قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، یوسف بیدخوری اظهار داشت: در حال حاضر فعالیت خانه‌های مسافر دارای مجوز در خراسان رضوی سبب کاهش میزان مراجعه افراد به سایر واحدهای اقامتی می‌شود اما وجود آنها از لحاظ قانونی هیچ مشکلی نداشته و این واحدها زیر نظر تأسیسات گردشگری به راحتی فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

وی تصریح کرد: به دلیل قانونی بودن خانه‌های مسافر در خراسان رضوی، نمی‌توان از فعالیت آنها ممانعت کرد و هیچ اعتراضی در ارتباط با فعالیت آنها مورد قبول واقع نمی‌شود، خانه‌های مسافر مورد حمایت تأسیسات گردشگری هستند و کسی نمی‌تواند از فعالیت آنها جلوگیری کند.

بیدخوری با اشاره به محدودیت اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان رضوی در ارتباط با جلوگیری از فعالیت واحدهای مذکور، خاطرنشان کرد: باید برای تمامی خانه‌های مسافر واجد شرایط مجوز صادر کند و در نتیجه آنها را زیر پوشش خود بگیرد.

وی بیان کرد: از طرفی با خانه‌های مسافر فاقد مجوز برخورد جدی می‌شود و هیچ یک از واحدها نمی‌توانند بدون مجوز میزبان مسافران و زائران باشند، ساماندهی این واحدها یکی از وظایف سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان رضوی بوده و نباید با آنها برخورد شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: باید امنیت و آسایش برای تمامی مسافران فراهم شود و در این راستا بازدیدهای نظایرتی از خانه‌های مسافر صورت پذیرد، شناسایی بالغ بر چهار هزار خانه شخصی فعال در زمینه اقامت مسافران صورت پذیرفته است.

بیدخوری عنوان کرد: امور مربوط به شناسایی باید با هماهنگی اداره اماکن نیروی انتظامی و با حضور تیم‌های بازرسی و همچنین نظارت این اداره کل صورت پذیرد، باید با قوانین و آیین‌نامه‌های اجرایی در ارتباط با خانه‌های مسافر هماهنگی ایجاد کرد، در حال حاضر 900 خانه مسافر در مشهد شرایط اخذ مجوز را دارند و ممانعت از فعالیت آنها قانونی نیست.

 

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: