استاندار خراسان‌رضوی گفت: رتبه کسب و کار خراسان رضوی در سطح کشور، رتبه ۱۸ است اما ۵۲ درصد منابع در استان خراسان رضوی مورد استفاده قرار می‌گیرد و ۴۸ درصد آن از استان خارج می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در محل دانشگاه دولتی تربت حیدریه برگزار شد اظهار داشت: مدل توسعه اقتصادی استان خراسان رضوی را با بهره‌گیری از مناطق معین اقتصادی دنبال می‌کنیم و در حال حاضر شرکت‌های توانمند استان به عنوان معین 17 منطقه تعیین شده‌اند.

استاندار خراسان رضوی گفت: باید زمینه را برای مشارکت مردم و بخش خصوصی فراهم کرد و بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری نیز مطرح شده ناظر به این مسئله است.

رزم حسینی با اشاره به اینکه الگوی اقتصاد مقاومتی به دنبال فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار است تصریح کرد: امکانات زیربنایی خوبی در طول دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی فراهم شده اما در حوزه توانمندسازی و رفاه مردم باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: تاکنون برای 16 منطقه اقتصادی خراسان رضوی، معین معرفی شده و درصدد هستیم با استفاده از این مدل، توسعه اقتصادی را دنبال کنیم؛ یکی از ارکان مثلث توسعه اقتصادی استان نمایندگان حاضر در مجلس شورای اسلامی هستند و اعتقاد زیادی به ظرفیت آنها داریم.

رزم حسینی ادامه داد: علمای دین و ائمه جماعات نیز رکن دیگر این الگوی مثلث اقتصادی در استان هستند و باید زمینه را برای مشارکت بیشتر مردم فراهم کرد.

وی گفت: سرمایه‌گذاران و کارآفرینان استان فعالان عرصه مجاهدت اقتصادی هستند و باید از آنها حمایت لازم صورت بگیرد؛ رتبه کسب و کار خراسان رضوی در سطح کشور، رتبه 18 است اما 52 درصد منابع در استان خراسان رضوی مورد استفاده قرار می‌گیرد و 48 درصد آن اما از استان خارج می‌شود.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: