حجت‌الاسلام پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشور برای مراسم هنجارشکن شمال تهران تذکر کتبی صادر کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حجت‌الاسلام پژمانفر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشور برای مراسم هنجارشکن شمال تهران تذکر کتبی صادر کرد.

متن این تذکر به شرح زیر است:

هیات رئیسه محترم

خواهشمند است برابر ماده (206) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، تذکر زیر را ابلاغ و خلاصه آن را در جلسه علنی مجلس قرائت فرمایید.

 مخاطب: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر محترم کشور

خلاصه تذکر:

از آنجایی که وزارت کشور به عنوان نماینده رئیس جمهور بر کلیة ارگان‌ها و وزارتخانه‌ها جهت رعایت عفاف و حجاب نظارت می‌نماید و این ضعف در نظارت سبب جلوگیری از اختلاط های زن و مرد تحت عناوین مختلف مانند نمایش لباس و مد و ... که چند روز پیش شاهد این امر در شمال تهران بودیم چرا به وظیفه خود عمل نمی‌کند؟

شرح تذکر:

مقوله بی‌حجابی امروز به یک معضل کاملا مشهود در جامعه درآمده است، معضلی که فقط برای افراد بی‌حجاب مشکل ایجاد نمی‌کند، در واقع آسیب‌هایی که از بی‌حجابی ناشی می‌شود، تمام اعضای جامعه در را بر می‌گیرد، حجاب و عفاف که یک دستور دینی است از مسائل مهم و کلیدی جامعه ما به شمار می‌آید و با بسیاری از مسائل پیوند خورده و دارای ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

این مسئله از آن جهت که خطابش با زنان است، به نیمی از جمعیت جامعه مربوط است و از آن جهت که در تنظیم روابط زن و مرد نقش دارد، به همه افراد جامعه مربوط می شود؛ این حکم از آثار، از برکات و نقش آفرینی‌های خاصی برخوردار است و اگر حقیقت آن برای انسان‌ها روشن و آشکار شود، بعید است که فطرت‌های سالم و خداخواه تسلیم آن نشوند و آن را اطاعت ننمایند.

بر همین اساس حجاب و پوشش اسلامی که یکی از اوامر انسان ساز الهی و نیز از احکام حیات بخش اسلام در زندگی طیبه است، منطبق بر فطرت بشر و مبتنی بر نیازها و شرایط روانی او و زمینه‌ساز پویایی و کمال انسانی فرد و جامعه است.

بنابراین، وزارت کشور باید نسبت به وظیفه ی خود جدی باشد تا وضع حجاب در کشور رو بهبود گذارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: