رئیس هیئت دوچرخه سواری خراسان رضوی از برگزاری هفتمین همایش عمومی دوچرخه سواری در مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مهدی روزبهان صبح امروز در نشستی خبری اظهار داشت: هفتمین همایش مربوط به دوچرخه‌سواری در مشهد برگزار می‌شود؛ باید استفاده از دوچرخه به مردم یادآوری شود، باید بتوانیم هر هفته همایش‌های مختلفی را برگزار کرده و از اسپانسرها نیز کمک بگیریم، دوچرخه‌سواری باید فعال باشد و مردم را در این بخش فعال سازد، با هماهنگی صورت گرفته، این برنامه از ابتدای آزادشهر تا نزدیکی درب پردیس سینمایی سیمرغ برگزار می‌شود.

جعفری؛ مسئول کمیته دوچرخه‌سواری خراسان رضوی نیز در این نشست اظهار داشت: فعالیت کمیته همگانی هیئت دوچرخه‌سواری استان هماهنگ با اهداف شهرداری پیش می‌رود، این کمیته در بحث سلامت وارد عمل شده و در تلاش برای جایگزینی دوچرخه‌ با خودرو است، حدود 10 برنامه در ارتباط با دوچرخه‌سواری برگزار شده و قرار بر برگزاری مراسم تجلیل در انتهای سال است.

وی خاطرنشان کرد: هلندی‌ها در چندین سال گذشته مشکلات کنونی مشهد را داشتند اما در حال حاضر دوچرخه‌سواری در شهرهای این کشور رواج یافته است، باید در بازه زمانی کوتاه شاهد ترویج دوچرخه‌سواری در سطح شهر باشیم و عموم را به سمت دوچرخه‌سواری جذب کنیم.

سعید ریخته‌گر؛ مدیر منطقه 11 شهرداری مشهد نیز در این نشست اظهار داشت: شهر ما از نظر مشکلات ترافیکی و آلودگی مسائل زیادی دارد،  باید به دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی روی آوریم، در حال حاضر دچار بی‌تحرکی و روزمرگی هستیم و باید فرهنگ دوچرخه‌سواری را ترویج دهیم تا به سلامتی خود کمک کنیم، امروز در کره جنوبی به عنوان کشور توسعه‌یافته بزرگراه‌های دو طبقه می‌سازند اما ورود وسایل نقلیه شخصی در این مکان‌ها ممکن نیست.

ریخته‌گر ادامه داد: برنامه روز جمعه امری نمادین است، در این طرح قرار بر این است تا شهروندان تک سرنشینی را کنار بگذارند و در این برنامه‌ها همکاری کنند، در حال حاضر متولیان شهر مشهد نسبت به ایمن‌سازی فضاها برای دوچرخه‌سواری اقدام کردند و اتفاقات خوبی را در پیش رو داریم.

حسن نوری؛ معاونت تربیت بدنی و سلامت شهرداری مشهد  نیز در این جلسه اظهار داشت:اقدامات مطلوبی در حال انجام بوده و قرار بر ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری در مشهد است، باید مطالبات اجتماعی در این ارتباط افزایش یابد تا امور نیز با روند بهتری پیش رود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: