سرپرست قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه از توزیع ۷۰۰ سری جهیزیه در مناطق محروم و کم‌برخوردار خراسان‌رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار مجیدرضا حسن‌زاده اظهار داشت: قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه 700 سری جهیزیه برای زوج‌های جوان مناطق محروم و مرزی خراسان رضوی تهیه کرده است.

وی افزود: هر سری از این جهیزیه‌ها شامل 10 قلم کالای اساسی تولید ملی با اعتبار 65 میلیون ریال است که نخستین مرحله توزیع آن تا پایان همین هفته در حرم مطهر رضوی انجام می‌شود. در همین ایام 100 سری دیگر برای زوج‌های جوان خراسان‌جنوبی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، توزیع می‌شود.

سرپرست قرارگاه منطقه‌ای ثامن الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه بیان کرد: طی 14 ماه گذشته در راستای ترویج فرهنگ ازدواج آسان و حمایت از کالای ایرانی این قرارگاه 1200 سری جهیزیه بین زوج‌های جوان نیازمند در مناطق محروم به‌ ویژه شهرها و روستاهای مرزی توزیع کرده که در مجموع تا پایان سال به 2 هزار سری خواهد رسید.

وی با اشاره به اقدامات توسعه و آبادانی در مناطق کم‌برخوردار گفت: احداث بیمارستان صحرایی، مرمت و بازسازی خانه محرومان، آبرسانی به روستاها، احداث بند خاکی، تکمیل و راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی، احداث و بازسازی مساجد و ... از دیگر اقدامات سپاه و بسیج سازندگی است.

حسن‌زاده با اعلام اشتغال 300 نفر در سال جاری توسط قرارگاه منطقه‌‌ای ثامن‌الائمه(ع) عنوان کرد: با احداث و راه‌اندازی 12 کارگاه‌ تولیدی در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی از ابتدای امسال تاکنون زمینه اشتغال مستقیم برای این تعداد فراهم شده و نیز با احداث بندهای خاکی بستر مناسب برای اشتغال در حوزه کشاورزی بوجود آمده است.

وی افزود: برای محرومیت‌زدایی و توسعه اشتغال نیاز است تمام دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر تعامل داشته باشند و با مشارکت و همیاری مناطق کم‌برخوردار را رونق بخشند.

سرپرست قرارگاه منطقه‌ای ثامن الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه تشکیل کانون بانوی مرزنشین در شرق کشور را نقطه امید دانست و گفت: یکی از اهداف مهم تشکیل این گروه شناسایی افراد محروم و برطرف کردن نیاز آنان در مناطق مرزی است؛ کانون مرزنشین با اهداف محرومیت‌زدایی در مناطق مرزی فعالیت دارد و نیاز است تمام نهادها با آن همکاری داشته باشند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: