استاندار خراسان‌رضوی گفت: بخشی از سپرده‌‌های بانکی خراسان‌رضوی به اقتصاد مقاومتی اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در بیست و یکمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور در محل استانداری خراسان‌رضوی برگزار شد، اظهار داشت: هدف سیاست‌گذاران در دهه پنجم انقلاب باید تامین معیشت مردم باشد نه پروژه‌هایی مثل تامین برق و فعالیت‌های عمرانی.

استاندار خراسان‌رضوی با اشاره به این که خراسان‌رضوی در واقعیت با چیزهایی که در مطالعات اجتماعی دیده یا شنیده می‌شود متفاوت است، افزود: جای بسیار تأسف است که استان ما شاهد آسیب‌های اجتماعی بسیاری است بنابراین تمام برنامه‌ریزی‌ها باید با نگاه به این معضلات باشد.

رزم‌حسینی گفت: ما در استان می‌خواهیم سیاست اقتصاد مقاومتی را دنبال کنیم و معتقدیم اعتباراتی که دولت برای اشتغال در نظر می‌گیرد می‌تواند در واقع نقش محرک برای فعالیت‌های دیگر بخش‌ها را داشته باشد. خوشحالیم تنها استانی هستیم که در حوزه معدن به شرطی اجازه برگزاری مناقصه را می‌دهیم که پروژه مربوطه پیوست اقتصاد مقاومتی را همراه داشته باشد و متولی آن به مسئولیت اقتصادی خود در پیرامون معدن عمل کند.

رزم‌حسینی درباره رسوب‌های بانکی نیز گفت: نشستی با بانک‌ها خواهیم داشت و مشخص خواهد شد که بخشی از سپرده‌های خود را به امر توسعه اقتصاد مقاومتی اختصاص دهند.

استاندار خرسان‌‌رضوی ضمن بیان این که باید به تاثیر اختصاص وام‌های حمایتی توجه شود خطاب به معاون رئیس جمهور و دیگر دستگاه‌های متولی خاطرنشان کرد: در استان سیاست اقتصاد مقاومتی را دنبال خواهیم کرد و از شما می‌خواهیم ما را نیز حمایت کنید تا استان ما در شان امام رضا(ع) باشد.

رزم‌‌حسینی در پایان با اشاره به معضلاتی که حاشیه‌نشینی می‌تواند برای شهرها داشته باشد اضافه کرد: اگر اقدامی انجام ندهیم حاشیه نشینی در مشهد گسترش پیدا خواهد کرد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: