مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی خراسان‌رضوی گفت: نخستین پارک موزه علوم زمین کشور با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال و با حضور رئیس و معاونان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی در مشهد افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، جعفر طاهری ظهر امروز در نشستی‌خبری اظهار داشت: دولت دوازدهم راه‌اندازی موزه‌های تخصصی را در سطح کشور در دستور کار خود قرار داده و همزمان با روز درختکاری نخستین پارک موزه علوم زمین کشور با حضور رئیس و معاونان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و استاندار خراسان رضوی در مشهد افتتاح می‌شود.

وی افزود: این پروژه با اعتبار 100 میلیارد ریال و در زمینی 10 هزار متری و زیربنایی 2 هزار متری اجرایی شده و در این فضا 3 پارک تخصصی فیزیک زمین، زمین‌شناسی و اکتشافات، معدن‌کاری، معدن‌کاوی و محیط زیست ساخته شده است.

مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی خراسان رضوی با بیان اینکه در این فضا مجموعه‌ای از موزه‌ها دایر شده است، گفت: هدف ما افزایش آگاهی مردم در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی بوده و تاکنون بیش از 2 هزار نمونه اثر تاریخی مرتبط با حوزه علوم زمین در این موزه گنجانده شده است.

طاهری بیان کرد: این فضا مکانی مناسب جهت بازدید زائران و مجاوران امام رضا(ع) در حوزه گردشگری بوده و با توجه به بیش از 35 میلیون زائر در مشهد پیش‌بینی بازدیدکننده بالا را داریم.

وی تاکید کرد: شاخص توسعه‌یافتگی و ارتقاء علمی را در حفظ و نگهداری منابع بوده و امیدواریم که با استفاده از ظرفیت‌های مختلف در تمامی موضوعات از جمله حوزه‌های علمی و گردشگری شاهد رشد و توسعه کمی و کیفی در خدمات پارک موزه علوم زمین مشهد باشیم و برای سال 98 هم برنامه‌های ویژه در شهرستان‌های مختلف خراسان رضوی از جمله کلات خواهیم داشت.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: