همزمان با 15 اسفند 'روز درختکاری' مراسمی به همین مناسبت با حضور جمعی از مسئولان خراسان رضوی و مدیریت شهری مشهد روز چهارشنبه در محل بوستان چهل بازه این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سرپرست معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در این مراسم گفت: شهروندان مشهدی از ابتدای امسال تاکنون 40 روز هوای پاک، 265 روز هوای سالم، 45 روز هوای ناسالم برای گروههای حساس و سه روز هوای ناسالم برای همه را پشت سر گذاشته اند.

مهدی یعقوبی افزود: در چارچوب اقدامات زیست محیطی ظرف هفته اخیر 15 هکتار عرصه در سطح شهر مشهد درختکاری و 235هزار اصله نهال بین شهروندان توزیع شد. سال آینده نیز علاوه بر ایجاد 29 بوستان با مجموع مساحت 40 هکتار در مناطق مختلف این کلانشهر، دو تصفیه خانه نیز برای آبیاری فضای سبز مشهد مورد بهره برداری قرار می گیرند.

رئیس کمیسیون خدمات‌ و محیط ‌زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: توزیع نهال رایگان بین شهروندان اقدام مناسبی است که طی سه سال اخیر توسط شهرداری انجام و در این‌ مدت هزار هکتار به مساحت درختکاری در سطح مشهد اضافه شده است.

محمد حاجیان شهری متوسط سرانه کنونی فضای سبز مشهد را 16 مترمربع اعلام و بیان کرد: باید این سرانه در مناطق کم‌ برخوردار شهر گسترش یابد لذا از سال آینده 40 هکتار پارک جدید در مشهد به بهره ‌برداری می رسد که بیشتر آنها در مناطق کم ‌برخوردار قرار دارند.

وی گفت: درختان یک پنجم آلودگی ناشی از فعالیت هر خودرو را کاهش می ‌دهند بنابراین می بایست توسعه حمل و نقل عمومی شهری و تشویق شهروندان برای بهره گیری از آن همچنان در دستور کار بوده و بیش از پیش گسترش یابد.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در سطح کلانشهر سه میلیون و 500 هزار نفری مشهد رفت و آمد می کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: