مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی گفت: کشور ما تحت فشار است، اما این فشار، ناشی از ضعف نیست بلکه ناشی از قدرت و اقتدار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در نشستی صمیمی با دبیران احزاب سیاسی این استان، ضریب امنیتی کشور در 40 سال گذشته را قابل قبول و امنیت ایران را مبتنی بر داخل دانست و با بیان اینکه مقامات اسرائیلی می‌گویند، ایران بزرگ‌ترین اقتدار نظامی خاورمیانه را دارد، گفت: کشور ما تحت فشار است، اما این فشار، ناشی از ضعف نیست بلکه ناشی از قدرت و اقتدار است. 

مشاور وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه ایران توانسته، چالش‌های ناشی از تهدیدات آمریکا را در 3 حوزه نظامی، اقتصادی و هژمونیک را خنثی کند، ادامه داد: آمریکا دیگر امکان استفاده از گزینه نظامی خود را ندارد، این کشور حتی توانایی به کار بردن قدرت اقتصادی را هم علیه ایران ندارد. 

وی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات کشور معلول مشکلات مدیریتی، تخلفات اقتصادی یا محدودیت منابع است، اظهار داشت: در کشور بن بست نداریم، بلکه مشکل داریم و این مشکلات ناشی از حکومت و دولت نیست و مربوط به همه ما است. 

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی تصریح کرد: دشمن در  سال 96 و 97 نتوانست به اهداف خود برسد و برای سال 98 برنامه‌ریزی کرده و باید نسبت به سال آینده که خطرناک و حساس هم است، هوشیارتر باشیم. همچنین کارهای سیاسی معطوف به این باید باشد که خط دشمن را بشکنیم.

این مقام امنیتی در توصیه‌هایی خود خطاب به فعالان سیاسی گفت: نشاط سیاسی باید وجود داشته باشد، زیرا جامعه‌ای که نشاط سیاسی در آن نباشد، آن جامعه مرده است، همچنین نقد ما نسبت به دولت و بازیگران سیاسی باید منصفانه باشد و نقد منصفانه باید به جای سهم‌خواهی خصمانه قرار گیرد. 

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در تبیین اهمیت امیدآفرینی و پرهیز از سیاه‌نمایی افزود: باید انتقاد داشته باشیم، اما نباید روحیه مردم را خراب کنیم. 

وی با اشاره به ضرورت برخورد با فساد، تأکید کرد: با هر کسی در فساد اداری دست داشته باشد با آن برخورد می‌کنیم، چراکه فاسدین صلاحیت تصدی مناصب اداری را ندارند. 

گفتنی است؛ در این جلسه تعدادی از دبیران احزاب استان از گرایش‌های مختلف سیاسی، دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود را نسبت به مسائل کشور مطرح کردند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: