استاندار خراسان رضوی گفت:حاشیه شهر مشهد تابلوی شفاف بی توجهی به آمایش سرزمینی و توسعه اقتصادی در روستاهاست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا رزم حسینی در دیدار رئیس هیئت عامل سازمان ایمیدرو و مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در محل استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: شرکت‌های توسعه گرا می‌توانند در امر توسعه اقتصادی روستاها نقش آفرینی کنند وبا اجرای الگوی مثلث توسعه اقتصادی تلاش خواهیم کرد که در درازمدت ضمن توقف مهاجرت از روستاها به شهرها، زمینه بازگشت مردم به مناطق روستایی فراهم شود.

وی افزود: در قالب طرح مثلث توسعه اقتصادی که در استان کرمان دارای تجربه عملیاتی است، توانمندسازی مردم در روستاها به صورت ویژه در دستورکار قرار دارد و این وظیفه برعهده معین‌های اقتصاد مقاومتی گذاشته شده است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: معادن سنگان خواف یکی از ظرفیت‌های اقتصادی خراسان رضوی است و اقتصاد این استان متکی به واحدهای صنعتی و تولیدی خرد و متوسط است و درحال حاضر واحد صنعتی بزرگی در خراسان رضوی وجود ندارد.

وی گفت: مهاجرت از روستا به شهر رو به افزایش است و حاشیه شهر مشهد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، تابلوی شفافی است که آثار سو بی توجهی به آمایش سرزمینی و توسعه اقتصادی در روستاها را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: با توجه به انجام مطالعات طرح انتقال آب دریای عمان به شرق کشور، شرکت‌های فعال در حوزه معدن و فولاد می‌توانند به عنوان سرمایه گذار در اجرای این طرح مشارکت داشته باشند و دولت هم مساعدت‌های لازم را در این زمینه با اعطای تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی انجام خواهد داد.

استاندار خراسان رضوی گفت: از معین‌های اقتصاد مقاومتی انتظار کمک مالی نداریم و صرفاً به دنبال این هستیم که با مشارکت بخش خصوصی، مردم را در روستاها توانمند کرده و با رونق بخشیدن به اقتصاد مناطق محروم، در جهت توسعه اقتصادی حرکت کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: