620 واحد مسکن شهری در مشهد با اعتبار یک هزار و 581 میلیارد ریال همراه با چند پروژه دیگر طی مراسمی صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، با حضور دکتر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی 800 واحد مسکن مهر، 19 نیروگاه خورشیدی مرتبط با بنیاد مسکن استان خراسان رضوی امروز بهره برداری شد و کلنگ آغاز عملیات اجرایی احداث پروژه 621 واحدی صبا در مشهد هم به زمین زده شد.

وزیر راه و شهرسازی طی سخنانی در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شد گفت: در لایحه بودجه سال آینده، 100 هزار میلیارد ریال برای ساخت مسکن و پروژه های مرتبط با آن پیشنهاد کردیم که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

محمد اسلامی افزود: وظیفه ما در وزارت راه و شهرسازی بسیار متنوع و مرتبط با زندگی و معیشت مردم است لذا به خود اجازه نمی دهیم که در امور مرتبط با خدمتگزاری به مردم تعللی ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: باید برنامه هایی که مطالبه جمعی است را مد نظر قرار دهیم که مهمترین آنها مسکن و تامین مسکن ارزان قیمت برای قشر ضعیف جامعه است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در این راستا در ابتدای کار خود در وزارتخانه راه و شهرسازی اتمام پروژه مسکن مهر در کل کشور و آغاز ساخت 400 هزار واحد مسکونی را به منظور تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در جامعه هدف، در دستور کار قرار دادم.

اسلامی افزود: لازم است که مسکن مطابق با نیاز جامعه به ویژه قشر محروم و در مناطق کم برخوردار ساخته شود.

وی اضافه کرد: ساخت 100 هزار واحد مسکونی مرحله نخست از یک پروژه 400 هزار واحدی در کل کشور است که امروز 620 واحد مسکونی از این تعداد در خراسان رضوی بهره برداری شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: زمانی که عرضه زمین و صدور مجوزهای لازم در کنار تسهیلات به هم پیوند بخورد دیگر نیازی به بودجه دولتی نیست و می توان به سمت تحقق برنامه این وزارتخانه برای تامین مسکن پیش رفت.

اسلامی افزود: فعالیتهایی که هیچ اثر بخشی در کاهش آسیبهای اجتماعی و بافتهای ناکارآمد شهری ندارد متوقف شده اما در عوض طرح بازآفرینی شهری در مناطق کم برخوردار و بافتهای فرسوده آغاز شده است.

وی ادامه داد: در قالب طرح بازآفرینی شهری 9 هزار واحد مسکونی در دست ساخت است که اتمام این واحدها در پروژه های بهسازی مرتبط با آن به مهار حاشیه نشینی و سامان بخشی گسترش بی رویه شهرهای بزرگ کمک می کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: هم اینک 21 شهر جدید درکشور وجود دارد اما این تعداد کافی نیست و می توانیم در حریم شهرهای بزرگ با تامین زیربناهای لازم مثل آب و برق زمینه ایجاد شهرهای جدید را فراهم کنیم و در این زمینه اگر از هر استانی پیشنهادی برای راه اندازی شهرهای جدید به ما برسد آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

اسلامی افزود:عرضه زمین و کمک کردن به ساخت مسکن و ایجاد مشوقهای لازم از سیاستهای وزارت راه و شهرسازی است تا در تولید مسکن تسریع شود و قیمت تمام شده مسکن ثابت باقی بماند.

وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای این سیاستها در سالهای 98 و99 پروژه 400 هزار واحدی مسکن و ساخت پروژه های مسکن در قالب بازآفرینی شهری در سطح کشور اتمام یابد.

مدیر کل بنیاد مسکن خراسان رضوی نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: امروز 620 واحد مسکن شهری و 800 واحد مسکن مهر در شهرستانهای زیر 25 هزار نفر جمعیت خراسان رضوی و 19نیروگاه خورشیدی مرتبط با بنیاد مسکن استان با حضور وزیر راه و شهرسازی در این استان به بهره برداری رسید.

رضا موسوی نیا افزود: همچنین با حضور دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی کلنگ عملیات اجرایی احداث پروژه 621 واحدی صبای 1 و 2 با هزینه دو هزار و 354 میلیارد در زمینی به مساحت 14 هزار متر مربع و در 12 طبقه در مشهد به زمین زده شد.

وی ادامه داد: از ابتدای تشکیل بنیاد مسکن در خراسان رضوی تاکنون 140 هزار واحد مسکن روستایی ساخته شده، هزار و 600 طرح هادی روستایی اجرا و برای دو هزار و 600 روستا هم طرح هادی تهیه شده است.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: