در جریان سفر روز گذشته معاون مناطق محروم کشور، روستاهای محروم گناباد از تیررس بازدید وی جا ماندند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حضور مسئولان کشوری در شهرستان‌ها جهت بازدید از فعالیت‌های صورت گرفته و در جریان قرار گرفتن مشکلات آن شهرستان و بازکردن گره‌های احتمالی است.

معمولا در سفرهای شهرستانی مسئولان از پروژه‌ها بازدید و مشکلات آن‌ها مرتفع می‌شود اما در سفر روز گذشته محمد امید؛ معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به شهرستان گناباد این مهم با توجه به نوع مسئولیت ایشان صورت نگرفته و مورد انتقاد روستائیان گناباد قرار گرفت.

در این سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از پروژه‌هایی در این شهرستان بازدید کرد که به ثمر رسیده‌اند؛ همچنین از روستاهایی که مهاجرت ندارند بازدید صورت گرفت و این در صورتی است که امید در گفت‌وگو با رسانه‌ها دلیل این سفر را بررسی وضعیت روستاهای محروم و هدف از پرداخت وام اشتغال روستایی را جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر اعلام کرده است.

یکی از اعضای شورای اسلامی روشناوند در این زمینه گفت: روستای روشناوند بیش از 3 هزار نفر جمعیت دارد اما این روستا کوچه‌های بدون آسفالت زیادی دارد و یا جوانان روستا همچنان برای ایجاد اشتغال مشکلاتی دارند اما آقای امید از روستاهایی که کمتر مشکل دارند بازدید کرده‌اند.

کابلی از اهالی روستای گیسور نیز در زمینه سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به گناباد گفت: همیشه بازدید مسئولان از روستاهایی بوده که مشکل کمتر دارند و این باید برعکس باشد و مسئولان از روستاهای محروم بازدید کنند.

وی ادامه داد: روستای گیسور با جمعیت بالای هزار نفر همچنان از گاز برخوردار نیست و در حوزه کشاورزی با داشتن چندین چاه آب ولی صنایع تبدیلی و دامداری درستی وجود ندارد که سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به این روستا و بازدید ایشان می‌توانست در کمک به جوانان برای ایجاد اشتغال کمک شایانی کند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: