مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: برای ۹۲۷ نفر حکم ممنوع الخروجی از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد حسن بهادر پنج شنبه صبح در جلسه شورای قضائی خراسان رضوی در اداره کل ثبت اسناد واملاک اظهار کرد: میزان معاملات انجام شده در دفاتر اسناد رسمی استان در یازده ماهه ابتدای سال یک میلیون و ۴۷۶ هزار معامله بوده که با رشد ۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در ۵۰۲ دفترخانه اسناد رسمی استان به ثبت رسیده است.

وی افزود: رشد پرونده‌های اجرایی استان در سال جاری حدود ۶۳ درصد بوده که از ۲۱ هزار و ۱۲۰ پرونده تشکیل شده ۱۴ هزار پرونده در خصوص اجراییه مهریه بوده که رشدی ۹۷ درصدی نسبت به ۱۱ ماهه مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد. همچنین ۲ هزار و ۳۰۰ مورد مربوط به پرونده‌های تشکیلی در خصوص اجراییه چک‌های بلامحل بوده که رشدی ۵.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه دارد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی ادامه داد: انجام عملیات بازداشت، رفع بازداشت، ممنوع الخروجی و رفع آن به صورت مکانیزه انجام می‌شود و از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه بیش از ۲۸ هزار و ۳۰۰ مورد بازداشت ملک انجام گرفته است که خوشبختانه نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۶ میزان ۱۷ درصد کاهش داشته است و در مقابل با رفع بازداشت از ۲۸ هزار و ۳۰۰ ملک شاهد رشد ۵۸ درصدی در این زمینه بوده و در همین مدت برای ۹۲۷ نفر حکم ممنوع الخروجی و برای ۵۷۸ نفر نیز رفع ممنوع الخروجی صادر شده است.

وی گفت: درآمد یک هزار و نود میلیارد ریالی در ۱۱ ماهه ابتدایی سال کسب شده و ثبت اسناد واملاک همیشه جزو سه دستگاه برتر درآمدزای کشور بوده و با وجود کمبود نیروی انسانی و خالی بودن ۲۰ درصد پست‌های سازمانی استان با تلاش و کوشش همکاران موفق به رشد قابل ملاحظه در عملکرد ثبتی استان بوده‌ایم.

بهادر تصریح کرد: در یازده ماه ابتدای سال بیش از ۲۲۳ هزار و ۶۳۰ سند تک برگ با رشد ۲۴ درصدی صادر شده که ۱۵۷ هزار مورد آن مرتبط با املاکی بوده که تا کنون سند تک برگ نداشته‌اند.

وی گفت: اسناد صادره تا پایان بهمن ماه امسال ۲ هزار و ۸۰۰ سند مالکیت برای املاک دولتی، بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ برگ سند برای املاک وقفی و ۹۰۰ برگ سند مالکیت برای مسکن مهر صادر شده و در این مدت بیش از ۲۷ هزار و ۲۹۰ عملیات ثبتی شامل تقاضای ثبت، افراز، تفکیک و تجمیع با رشد ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل انجام شده است.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: