نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: وضع معیشتی در جامعه مناسب نیست و این مشکل به دلیل سوءتدبیرهای برخی مدیران اجرایی کشور و ندانم‌کاری‌های دستگاه‌ها پیش آمده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار با مدیران کمیته امداد خراسان‌رضوی اظهار داشت: زحمات کمیته امداد ذخیره آخرت آنها می‌شود، این نهاد به طور فعالانه وارد میدان جنگ شده و مانند دوران جنگ تحمیلی از جبهه حق دفاع کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌‌رضوی گفت: در حال حاضر نیز کمیته امداد مانند گذشته در مقابل تهاجم اقتصادی دشمن فعالیت می‌کند، مراجعین کمیته امداد در گذشته تنها افراد آسیب‌پذیر بودند اما در حال حاضر سایر افراد نیز به این کمیته مراجعه می‌کنند، آن‌ها افراد آبرومندی هستند که در معیشت دچار مشکل شدند و استیصال آن‌ها را به درب کمیته امداد آورده است، باید زیرمجموعه‌های کمیته امداد و دفاتر زیر نظر در مواجهه با مردم، صبور باشند.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: وضع معیشتی در جامعه مناسب نیست و این مشکل به‌دلیل سوءتدبیرهای برخی مدیران اجرایی کشور و ندانم‌کاری‌های دستگاه‌ها پیش آمده است، در حال حاضر در وضعیتی هستیم که با هر تکانی بیشتر در عمق فرو می‌رویم، هر مصوبه‌ای مردم را دچار مشکلات بیشتری می‌کند و به جای برداشتن مصیبت، معضلات را افزایش می‌دهد.‌

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی ادامه داد: ناتوانان برای فراهم‌سازی غذای روزمره خود دچار مشکل می‌شوند، هر روز اخباری با عنوان توزیع گوشت مشاهده می‌شود، این امور فضا را برای افراد سودجو باز می‌کند. در کشور فقر بر مردم تحمیل شده است، این فقر پیشامد نیست، تاکنون منابع طبیعی از بین نرفتند و معیشت مردم نیز نابود نشده است، کشور از لحاظ زیرساخت مشکلی ندارد و این فقر یک حادثه نیست، فقر موجود در جامعه تحمیلی بوده و ناشی از سوء مدیریت‌ها و دردنداشتن برخی مسئولان است.

امام‌جمعه مشهد گفت: مدیران باید در وضعیت سایر مردم قرار گیرند، فقر نه تنها برای مردم حاشیه‌نشین، بلکه برای اغلب مردم رخ داده است، در این شرایط نه تنها افرادی مانند سرپرست خانوار و یا نظایر آن باید مورد توجه قرار گیرند، بلکه نباید دست رد به سینه تک‌تک افراد مراجعه‌کننده زد.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: برقراری عدالت اجتماعی و از بین بردن شکاف طبقاتی در میان مردم به خوبی توسط کمیته امداد خمینی(ره) مورد توجه قرار گرفته، این نهاد رسالت خود را در ارتباط با بیانیه گام دوم انجام داده است.

وی تصریح کرد: در برخی اخبار از ایجاد 12 هزار شغل صحبت می‌کنند اما کسی از بیکاری 80 هزار نفر کارمند سخن به میان نمی‌آورد، برخی دستگاه‌ها به‌دلیل منفعت‌طلبی، بسیاری از افراد را با چهار یا پنج فرزند بیکار کرده و هزاران خانواده را بی رزق و روزی زندگی می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌رضوی نیز در این نشست اظهار داشت: با وجود مشکلات و گرفتاری‌های فراوان عموم مردم، مشارکت‌های مردمی دارای بالغ بر 34 درصد رشد بوده است.تعداد بیماران صعب‌العلاج به 6 هزار نفر رسیده و در ارتباط با کمک به آنها مشکلی وجود ندارد، در حوزه تامین جهیزیه نیز نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم.

حبیب‌الله آسوده گفت: 120 هزار نفر از شهرهای مختلف در برنامه‌هایی مانند اردوهای زیارتی و تربیتی به مشهدمقدس مشرف شدند و آخرین دوره آن در هفته آینده محقق می‌شود، 25 هزار دانش‌آموز و 3 هزار دانشجو نیز از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند، مشارکت مردم به عنوان اصل اساسی در کمیته امداد شناخته شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 8 هزار و 500 فرصت شغلی توسط کمیته امداد استان به وجود آمده و هزار میلیارد تومان درآمد به این صورت کسب شده است گفت:بالغ بر 4 هزار و 400 خدمت به مردم مشهد و استان ارائه شده که هزار و 840 مورد از تعداد مذکور مربوط به تأمین مسکن بوده و این رقم تا پایان سال به 2 هزار مسکن می‌رسد، در سال آینده 3 هزار واحد مسکونی روستاییان برون‌سپاری می‌شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: