رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی گفت: در نهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج 'جام فردوسی' که در مشهد برگزار شد مسعود مصدق پور از این شهر به مقام قهرمانی دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، رضا پاشا نجاتی افزود: مرصاد خداشناس دیگر شطرنج باز مشهدی هم در جدول استادان بعد از مصدق پور به مقام نایب قهرمانی دست یافت و اصلان آتابایف از کشور قزاقستان سوم شد.

وی ادامه داد: مانی جاهدی، داوود وحدتیان و پویان دوست کام در جدول آماتورها و محمد حسین حسامی، ابوالفضل مقیسه و بهنام خسروی همگی از ایران نیز در جدول نوجوانان زیر 14 سال مقامهای اول تا سوم را از آن خود کردند.

رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی گفت: نهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فردوسی از دهم اسفند ماه در مشهد آغاز شد و امشب پایان یافت.

پاشا نجاتی افزود: 50 شطرنج باز خارجی از 27 کشور، 150 شطرنج باز از خراسان رضوی و 200 شطرنج باز از سایر استانهای کشور در این رقابتها شرکت کردند.

وی ادامه داد: شطرنج بازانی از کشورهای انگلیس، فرانسه، ایرلند، روسیه، آمریکا، هند، اسلواکی، پرتغال، لبنان، عراق، قزاقستان، اوکراین و نپال از جمله شرکت کنندگان در این مسابقات بودند.

رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی گفت: شطرنج بازان حاضر در مسابقات در سه جدول استادان، آماتورها و نوجوانان زیر 14 سال به روش سوئیسی با هم مسابقه دادند و به نفر نخست این مسابقات 100 ، نفر دوم 80 و نفر سوم 65 میلیون ریال جایزه نقدی اهدا شد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: