کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش برف و باران که از دیشب در مناطق مختلف این استان آغاز شده امروز همراه با وزش باد شدت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیدا فاروقی افزود: دیشب بارش باران در شهرهای فریمان، کلات، مشهد و گلمکان بارید که بیشترین حجم آن مربوط به فریمان با چهار میلیمتر گزارش شده است.

وی ادامه داد: فعالیت سامانه بارشی که همراه با کاهش نسبی دما و وزش باد شدید هم اینک خراسان رضوی را فرا گرفته تا روز یکشنبه 19 اسفند ادامه خواهد داشت.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: پیش بینی می شود فعالیت این سامانه به شکل بارش باران، گاهی به صورت رگبار و در نواحی سردسیر و مرتفع به شکل برف و باران رخ دهد.

وی همچنین به کاهش دمای هوا در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: بر این اساس بیشینه دمای هوای امروز مشهد هشت درجه سلسیوس پیش بینی شده که نسبت به دیروز پنج درجه کمتر شده است.

کوهسرخ با کمینه دمای یک درجه سلسیوس و بردسکن با بیشینه دمای 19 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط خراسان رضوی در طول 24 ساعت گذشته بوده اند. بیشترین شدت وزش باد نیز طی این مدت از بجستان با سرعت 58 کیلومتر در ساعت گزارش شد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: