رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شاعران می‌توانند تأثیرات سرنوشت‌ساز داشته و گفتمانی را در جامعه تثبیت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در گردهمایی مجمع شاعران اهل بیت (ع) در مشهد گفت: سازمان تبلیغات توجه ویژه‌ای به شعر آئینی و شعر هیئت دارد و این عرصه خاصی است که بی ادعا آمده‌ایم تا با کمک هم آن را پیش ببریم.

وی تصریح کرد: مجمع شاعران اهل بیت (ع) برای ما مهم بوده و بخشی از نکاتی که اعضای مجمع در این نشست بیان کردند برای ما واضح است و وظیفه خود می‌دانیم مطالبات راپیگیری کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مجلس روضه حضرت سیدالشهدا را نباید با دست کاری‌های مدرن بلا سرش آورد و تبدیل به یک سازمان حاکمیتی کرد. همچنین پیرامون موضوع اقتصاد هیئت باید دقت شود که نباید به چرخه طبیعی این شجره طیبه لطمه زد.

حجت الاسلام قمی افزود: مجلس روضه سیدالشهدا (ع) شجره طیبه است، آسیب شناسی هم لازم است، اما گاهی بیش از حد پرداختن به آسیب‌شناسی خودش تبدیل به آسیب می‌شود و اگر برکات این مجالس را بررسی کنیم آن‌هایی که اهل فرهنگ و ادب بوده و دغدغه‌مند هستند می‌دانند و می‌توانند به اصلاح و ارتقا و هدایت آن بیاندیشند.

وی با اشاره به دیدار اخیر مداحان و شاعران آئینی با رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این جلسه اشاره کردند که مداح مبلّغ معارف اسلام ناب و انقلاب اسلامی است و از یک منظر و به طریق اولی می‌توان گفت، شاعر نیز مبلّغ مکتب و معارف انقلاب اسلامی است و حتماً می‌تواند تأثیرات تاریخ‌ساز و سرنوشت‌ساز داشته باشد و گفتمانی را در جامعه تثبیت کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار در مصاف تمدنی و الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی نمونه‌ای اولویت دار را مطرح کردند که آن موضوع خانواده بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: