مدیر عامل آبفای خراسان رضوی گفت: وضعیت تامین آب ۷۳ شهر زیر پوشش استان در موقعیت زرد و قرمز است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید ابراهیم علوی مدیرعامل آبفای خراسان رضوی گفت: شهر‌های گلبهار، قوچان، رضویه، نیشابور و شاندیز به لحاظ برخورداری از منابع آب شرب در شرایط قرمز و ۲۵ شهرهم در موقعیت زرد قرار دارند.

وی تصریح کرد: در این جلسات راهکار‌های تامین کوتاه مدت مورد بررسی قرار می‌گیرد، ولی مسیر تامین آب شهر‌های بزرگ در قالب طرح جامع برای افق ۱۴۱۰ باید مشخص و برای رفع مشکل آب آینده ۷۳ شهر تحت پوشش هم برنامه ریزی شود.

مدیر عامل آبفای خراسان رضوی با بیان اینکه ۵۰ درصد اجرای پروژه‌های بخش آب صرف رفع کسری آبدهی چاه‌های موجود می‌شود، گفت: چالش کمبود آب در استان هر روز عمیق‌تر می‌شود.

علوی با اشاره به عبور موفقت آمیز از شرایط تنش آبی در چند سال گذشته، افزود: وضعیت تامین آب بیشتر شهر‌ها در نقطه سر به سر است که در صورت بروزکوچک‌ترین مشکل با کم آبی مواجه خواهند شد.

ویتصریح کرد: از مدیران آب منطقه‌ای خراسان رضوی خواستاریم در کنارمسائل مرتبط با تامین آب مشهد، دغدغه تامین آب شهر‌های استان را هم داشته باشند و تمدید پروانه بهره برداری را با حساسیت و سرعت عمل بیشتری در دستور کار و پیگیری قرار دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: