جوان لهستانی در حرم مطهر رضوی به دین اسلام مشرف شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از آستان نیوز، این جوان تازه مسلمان که نام رضا را برای خود برگزید در پایان این مراسم اظهار داشت: در رشته زبان و ادبیات عرب درس خواندم و همین امر زمینه آشنایی من با این دین را فراهم کرد.

رضا ادامه داد: اسلام واقعی را باید در مذهب شیعه شناخت، زیرا علاوه بر اینکه راه بحث و گفتگو را باز می‌گذارد و به سوالات پاسخ می‌دهد، حقایق را بازگو می‌کند و می‌توانیم راجع به آن بحث و گفتگو کنیم.

وی با بیان اینکه شیعه و کاتولیک به عنوان دو مذهب کلیدی در اسلام و مسیحیت، از شباهت‌های قابل توجهی برخوردارند، افزود: به غیر از شباهت‌ها در حوزه آیین‌ها، نمادها و شعائر دینی شاید بزرگترین وجه اشتراک برابری تعداد امامان معصوم(ع) و حواریون حضرت مسیح است که در واقع این افراد همانند امامان واسطه ارتباط بشر با خداوند هستند.

این تازه مسلمان بیان کرد: نقطه آغازین گرایش من به اسلام، کشور ایران و سابقه تاریخی آن است؛ آنچه که در جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد و مهمان‌نوازی که ایرانیان نسبت به لهستانی‌ها داشتند نشان می‌دهد که مردمانی با اعتقاد و مسلمانانی راستین هستند و همین امر باعث شد که جذب عقایدشان شوم و این رابطه خوب، شروعی دوباره برای من بود.

وی با اشاره به اینکه در لهستان دین مسئله‌ای شخصی است و هر کسی می‌تواند آزادانه هر مذهبی داشته باشد، افزود: خیلی خوشحال هستم از اینکه این تجربه جدید و زیبا را در این مکان مقدس و در جوار امام رئوف و مهربان داشتم.

در ادامه نیز مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی نیز گفت: با توجه به اینکه این انتخاب بر پایه تحقیقات و مطالعه صورت گرفته بسیار ارزشمند است و خداوند به تمام کسانی که آزادانه راه حق را انتخاب می‌کنند بهشت را بشارت داده است.

سید محمد جواد هاشمی‌نژاد ادامه داد: در شرایط کنونی که غرب تلاش دارد اسلام را به نحوی نادرست و غیر واقعی به دیگران معرفی کند، افرادی که از مهد تجدد، اسلام را انتخاب می‌کنند ثابت می‌کنند که غرب نتوانسته به اهداف خود برسد.

وی افزود: از این اتفاق بسیار خرسندیم و این مدیریت در حد توان تلاش می‌کند تا نیازهای فکری و معنوی ایشان را تامین کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: