جمعی از طلاب مشهدی شامگاه یکشنبه در اعتراض به وضعیت مدیریت اقتصادی کشور در یکی از مساجد مشهد گردهم آمدند و بر لزوم رسیدگی به شرایط اقتصادی مردم تأکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، 300 نفر از طلاب مشهدی شامگاه یکشنبه در اعتراض به اوضاع اقتصادی کشور در یکی از مساجد مشهد گردهم آمدند و بر لزوم رسیدگی شرایط اقتصادی کشور با اتکا به مدیریت انقلابی و جهادی و نیز بر لزوم استفاده نکردن از مدیران اشرافی تاکید کردند.

مسؤول بسیج طلاب خراسان رضوی در این مراسم گفت: گاهی برخی از افرد تا اطلاعیه و پیامک نسبت به تجمع‌های اعتراضی در جهت رسیدگی به وضعیت معیشت مردم دریافت می‌کنند، فریاد «وا اسلاما» سر می‌دهند و تجمع را علیه مصلحت اسلام و انقلاب می‌دانند.

حجت‌الاسلام مجید فاطمی‌ ارفع اظهار کرد: چه کسی گفته با این جلسات انسجام ملی به‌ هم می‌ریزد؟ چه کسی گفته ما نباید در جهت حمایت از مردم جمع شویم و مطالبه‌گری کنیم و چرا باید مسؤولان باید با برخی از عملکردهای نادرست دچار خمودگی شوند؟

وی افزود: باید بر سر کسانی که به بهانه‌های مختلف می‌خواهند در کشور اختلاف ایجاد کنند و بین مردم و نهادهای مختلف و دسته‌های اسلامی انقلابی اختلاف ایجاد کنند، فریاد وا اسلاما سرداد و این جلسه مصداق امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر است؛ چه کسی غیر از طلاب باید این کارها را انجام دهند؟

فاطمی ارفع تصریح کرد: مسأله امر به‌ معروف در حوزه‌های حکومتی در قرآن مطرح می‌شود که برخی در دوره‌های مختلف امر به معروف دولت را به اجرا در می‌آورند.

وی با بیان اینکه نهی‌ازمنکر در حوزه دولت به معنای مشارکت مردم در تصحیح حکومت است، افزود: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب همواره بر این مسأله تاکید داشته‌اند.

مسؤول بسیج طلاب خراسان رضوی به ضرورت حضور طلاب در خط مقدم انقلاب اشاره و عنوان کرد: در شرایط امروز وظیفه طلاب این است که مردم را با دستاوردهای انقلاب آشنا کنند که اگر این دستاوردهای بزرگ به خوبی تبیین نشوند، به راحتی تحریف می‌شوند تا مردم این‌ها را ندانند.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص عملکرد انقلابی طلاب اشاره و اظهار کرد: ایشان بارها فرموده‌اند که طلاب و حوزه‌ها باید انقلابی بمانند و حتی مرجع و طلبه غیرانقلابی به درد انقلاب نمی‌خورد، به همین جهت طلاب باید خط مقدم دشمن‌شناس باشند؛ دشمنی که بیشتر از ما گستره اقتدار ایران را مطلع شده و می‌خواهد از نفوذ بیشتر انقلاب جلوگیری کند و سپس به فکر براندازی باشند.

فاطمی‌ارفع ادامه داد: با انتصاب های مقام معظم رهبری در سال های اخیر در حوزه خراسان، رویکرد و اقدامات انقلابی شکل گرفته است و ما به‌ عنوان بازوی خراسان مجمع طلاب انقلابی در خدمت مردم هستیم.

فرمانده بسیج طلاب خراسان رضوی، به لزوم تفکیک بین مسؤولان خائن و اصل انقلاب اسلامی تاکید و اظهار کرد: برای دشمن چپ و راست اهمیتی ندارد، اصلاح‌طلب و اصولگرا مهم نیست، اما وقتی مشکلی را در همان جریان می‌بیند تمام مشکلات را برای ناکارآمدی نظام می نویسند.

دین با دنیایی که خوی اشرافیت را به انسان نزدیک کند، مخالف است

رئیس مجمع طلاب انقلابی خراسان رضوی نیز در این مراسم با اشاره به ینکه دین با خوی اشرافیت مخالف است، گفت: دین با داشتن دنیا مخالف نیست؛ اما دنیایی که خوی اشرافیت را به انسان نزدیک کند به درد نمی‌خورد و دین اسلام با آن مخالف است.

وی افزود: ما از اینکه مسؤولان وضعشان خوب باشد بدمان نمی‌آید اما از این که مسؤولی در لباس اشرافیگیری حرف از مردم بزند مشکل داریم؛ چرا که این مسؤول در زمان مشکلات نمی‌تواند حرف مردم را بشنود و بفهمد در تلویزیون ملی از اشرافیت خود دفاع می‌کند.

نیک‌بین با بیان اینکه انقلاب ما همچنان زنده است چون در مقابل ویروس‌های درونی مقابله می‌کند، خاطرنشان کرد: انقلاب از همان ابتدا مقابل ویروس‌های بیرونی مثل جنگ و تحریم محکم ایستاده است که این نشان دهنده رشد آن است.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: