مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت:ظرفیت اقامت در خراسان رضوی ۴۲۰ هزار نفر شب است که بیشترین میزان در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، ابوالفضل مکرمی یکشنبه شب در جمع خبرنگاران در محل اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار کرد: ظرفیت اقامت در خراسان رضوی ۴۲۰ هزار نفر شب است و بیشترین ظرفیت اقامتی در بین استان‌های کشور در خراسان رضوی وجود دارد و با وجود این ظرفیت با کمترین چالش در حوزه اقامت مواجه هستیم.

وی افزود: البته کمپ گردشگری در مشهد و برخی شهرستان‌های در مسیر مشهد نیز آماده ارائه خدمات به مسافران است و در صورتی که با شرایط اضطراری مواجه شویم از ظرفیت سالن‌های ورزشی نیز استفاده خواهد شد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ادامه داد: کمیته‌های ۱۲ گانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی برای میزبانی از زائران و گردشگران خراسان رضوی آمادگی کامل دارند و تاکنون در جلسات مختلف نیازمندی‌ها و امکانات رفاهی و خدمات مورد نیاز گردشگران و زائران تأمین شده است.

وی گفت: طی یک سال گذشته تلاش شده تا امکانات و زیر ساخت‌های لازم برای توزیع سفر در خراسان رضوی به خوبی تأمین شود و بر همین اساس طرح هر شهر یک موزه در دستور کار قرار گرفته و در بیشتر شهرهای استان امکان بازدید از موزه فراهم شده است.

مکرمی فر تصریح کرد: هم چنین در راستای توزیع سفر در شهرستان‌های استان، ایجاد و راه اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی در شهرهای کوچک و به ویژه روستاها اجرایی شده است و تاکنون حدود ۴۶ اقامتگاه بوم گردی در حال بهره برداری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: ۲۶ پایگاه راهنمای زائر در مبادی ورودی و مناطق پر تردد زائران ایجادو به راهنمایی زائران می‌پردازند. همچنین حدود ۶۰ بازرس نظارت و بازرسی از تأسیسات گردشگری استان را در ایام نوروز انجام خواهدشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: