مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد با بیان اینکه قرار بر این بوده که تا پایان خرداد ۹۸ مسافر را از شریعتی به اول بلوار پیروزی جابه‌جا کنیم، گفت: دو ایستگاه کوهسنگی و الندشت هم حدود سه تا چهار ماه پس از آن وارد مدار جابه‌جایی مسافر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، کیانوش کیامرز پیش از ظهر امروز در نشست خبری به‌منظور ارائه گزارش عملکرد خود در شرکت قطار شهری مشهد گفت: سال ۹۵ و ۹۶ بسیاری از کارها به سرانجام رسید، اما سال ۹۷ بیشتر سال کار کردن ما بود، با معضلات زیادی در سال جاری مواجه بودیم.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد بیان کرد: مجموع پروژه خط ۲ قطار شهری در زمان آغاز کار آن ۲۷۸ میلیون یورو اعتبار داشت و هزینه تأمین نکات ایمنی آن ۸۰ میلیون دلار از همین میزان بود.

وی با بیان اینکه از هنگامی که خط ۲ در سال ۹۶ راه‌اندازی شد، همزمان سیستم سیگنالینگ آن نیز راه‌اندازی شد، افزود: طبق قولی که به‌شهردار گذشته دادیم، در حال رفع نواقص خط ۲ هستیم، البته در ابتدای بهره‌برداری از این خط، تمام نکات ایمنی تأمین جان مسافر تأمین شده است.

کیامرز با بیان اینکه سایر نواقص برای آن پس از آن رفع می‌شود، تشریح کرد: یک‌سری از اجناس در گمرک نیاز به‌هزینه زیادی داشت، اما اکنون همه پله‌برقی‌های مسیر خط ۲ از طبرسی تا شریعتی راه‌اندازی شده و ۱۴ آسانسور نیز در مدار قرار گرفته، علاوه بر آن سیستم‌های مخابرات، AFC و دوربین‌های مداربسته کامل شده است.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد اظهار کرد: ۱۰ درصد از زیرساخت‌های سیستم مترو مانند ساعت که اکنون نیز فعال است، اما باید به‌صورت ماهواره‌ای شود که خللی در مسافرگیری ندارد، اما برای رسیدن به‌استانداردهای جهانی است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات عدیده سرویس‌های بهداشتی و تخلیه آن‌ها است، اضافه کرد: در هر ایستگاه خط ۲ دو چشمه سرویس بهداشتی برای عموم احداث شده، برای تخلیه آن از پمپ خارجی استفاده شده که یکی از معضلات ترخیص‌ها نیز همین بود و مشکل آن رفع شد که اصلاً به‌چشم نمی‌آمد.

کیامرز با اشاره به اینکه نوسانات قیمت ارز صددرصد بر روند کار تأثیرگذار است، گفت: قول تأمین منابع داده شده و توانستیم در موضوعاتی با دولت کنار آییم و از سامانه «نیما» و ارز ۹ و ۱۰ هزار تومانی استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد تشریح کرد: اجناسی در خارج از کشور خریداری شده مربوط به‌مسیر شریعتی تا ایستگاه شهید کاوه خط ۲ است که باید تا پایان فروردین وارد کشور شود تا نصب شود.

وی ادامه داد: حدود ۷۰ واگن هم تحویل شرکت بهره‌برداری شده و ۳۰ واگن باقی‌مانده که البته صد در صد آن‌ها مونتاژ شده که در صورت امکان در فرودین و نهایتاً تا ۱۵ اردیبهشت به‌مشهد می‌رسد و قرارداد این واگن‌ها فقط برای تأمین خط ۲ بوده است، البته برای تأمین واگن خط یم نیز تلاش می‌کنیم.

کیامرز با بیان اینکه قرار بر این بوده که تا پایان خرداد ۹۸ مسافر را از شریعتی به اول بلوار پیروزی جابه‌جا کنیم، متذکر شد: دو ایستگاه کوهسنگی و الندشت هم حدود سه تا چهار ماه پس از آن وارد مدار جابه‌جایی مسافر می‌شود.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد در خصوص واگن‌های تحویل داده شده، بیان کرد: ۷۰ درصد این واگن‌ها چینی و ۳۰ درصد آن تولید ملی است و بیشتر آن هم مونتاژی است، در این زمینه شرکت واگن‌سازی تهران و پارس به‌دستاوردهای خوبی رسیدند و امروز میزان ۵۰ درصد از تولید داخلی است، تنها مقداری در سیستم نیروی محرکه قطار ضعف وجود دارد.

وی درباره خط ۳ نیز تشریح کرد: دو دستگاه حفار در این خط از طرف میدان فردوسی در نظر گرفته شده، یکی از آن‌ها در محل آموزگار و دیگری در میدان بسیج قرار گرفته که در سال ۹۸ از ایستگاه بسیج عبور می‌کند، چون عملکرد آن پیچیده است، به‌دلیل عمق بیشتر باید تمهیدات ویژه‌ای صورت گیرد.

کیامرز با بیان اینکه برای تکمیل مسیر خط ۲ به ۳۰ میلیون یورو نیاز است، افزود: در سال ۹۸ مسیر خط ۲ صد در صد تکمیل می‌شود، بسیاری از خریدها از اروپا انجام می‌شود و میزان وابستگی امروز ۳۰ تا ۴۰ درصد است.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد بیان کرد: از کارخانه ذوب ‌آهن اصفهان قول گرفته شده که از خارج از کشور ریل وارد نکنیم و به‌دلیل تولیدات فوق‌العاده خوب این کارخانه، با آن قراردادی بستیم.

وی در خصوص کمک‌های دولتی گفت: در سال ۹۸، میزان اعتبار دولتی ۵۰ میلیارد تومان بوده، علاوه بر آن نیز صندوق توسعه ملی قول‌هایی در این خصوص داده، ولی راه سختی است.

کیامرز اظهار کرد: طبق قراردادی که با شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت بسته شده و از مهر 98 به‌ازای جابه‌جایی هر مسافر  9.8 سنت هزینه دریافت می‌کنیم که شاید از این طریق سالانه ۱۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد بیان کرد: آسانسورهای خط ۲ ترکیب تولید ملی و اروپایی است که ۱۷ آسانسور به‌مشهد وارد شده و ۲۵ اسفند تحویل شرکت بهره‌برداری داده می‌شود، به‌این ترتیب از مهر ماه ۹۸ کل آسانسورهای خط ۲ تکمیل می‌شود و در ایام نوروز بیشتر ایستگاه‌ها مجهز به‌آسانسور هستند.

وی تأکید کرد: ایمنی قطار شهری مشهد تقریباً با هواپیمایی برابری می‌کند و شاید بتوان گفت، تکمیل‌ترین سیستم سیگنالینگ کشور متعلق به‌خط ۲ بوده که مجهز به‌سیستم Ato است.

کیامرز با بیان اینکه قرارگاه خاتم صد در صد همکاری دارد و پیمانکار خوبی است، افزود: برای استقبال از بهار نیز اطراف کارگاه‌ها پاکسازی و موانع کوهسنگی تا ۲۵ اسفند جمع‌آوری می‌شود و از ۱۷ فروردین دوباره کار آغاز می‌شود.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: