اولین نشست خبری محمدرضا کلایی، شهردار مشهد، برگزار شد و در آن موضوعاتی از قبیل تعیین تکلیف سند بلند مرتبه سازی مشهد، نحوه تامین مالی هزینه های احداث باغ موزه دفاع مقدس، پارکینگ های اطراف حرم، افزایش نرخ حمل و نقل عمومی، شفافیت و مقابله با فساد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمدرضا کلایی روز گذشته در نشست خبری با رسانه های داخلی و خارجی، در پاسخ به سوال «خراسان رضوی» مبنی بر سرانجام سند بلند مرتبه سازی مشهد با وجود مکاتبات شورای شهر با مدیریت شهری، اظهار کرد: در سال 95، زمانی که طرح جامع آماده شد، شورای عالی شهرسازی و معماری که بالاترین مرجع تصمیم گیری در این موضوعات بعد از هیئت دولت است، در عین این که طرح جامع را پذیرفتند، سه تکلیف را قرار دادند؛ دو مورد از تکلیف ها از این قرار است که اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، بایستی ظرف مدت سه ماه برای تهیه سند بلند مرتبه سازی و همچنین تهیه سند پهنه بندی حریم مشهد اقدام کند که مردادماه 95 این موضوع اعلام شد و طی سه ماه بعد از آن باید آماده می شد و این اتفاق نیفتاده است.

پایان سال و تعیین تکلیف سند بلند مرتبه سازی

وی افزود: در همان روزهای اول انتصابم، این موضوع را پیگیری کردم و جلسه ای با حضور آقای استاندار و معاون عمرانی ایشان برگزار کردیم و خواستار تعیین تکلیف این مهم شدیم. در نهایت بنا بر این شد که سند بلندمرتبه سازی توسط اداره راه و شهرسازی و وزارت راه تهیه و پهنه بندی حریم برای تسریع در قالب تفاهم، توسط شهرداری انجام شود و به تایید کمیسیون ماده 5 برسد و خوشبختانه بخش اول تهیه و سند بلند مرتبه سازی عمومی کلان شهرها آماده شده است که تا پایان سال 97 ابلاغ می شود. اما در مورد پهنه حریم شهر، این آمادگی را داریم که با همکاری اداره کل راه و شهرسازی، اقدام به تهیه سند کنیم.
 
تامین هزینه های باغ موزه دفاع مقدس از طریق تهاتر اوراق با بودجه کل کشور
 
شهردار مشهد همچنین در پاسخ به سوال دیگر «خراسان رضوی»، درباره نحوه تامین هزینه های احداث باغ موزه دفاع مقدس گفت: باغ موزه های دفاع مقدس در تمام استان ها طراحی شده، اما تقریبا منابع مالی برای تحقق آن نبوده است، این بلاتکلیفی کمی مسئله ساز است و نکته ای که اعضای محترم شورا مطرح کرده اند، به بلاتکلیفی دلالت دارد. ولی ما در بودجه 97 سعی کردیم از اعتبارات ملی دریافت کنیم و باید ببینیم تا پایان سال اوراق مرتبط با این موضوع صادر خواهد شد یا خیر. لذا مراد از مسئله تهاتر به معنای تهاتر زمین با زمین یا تهاتر زمین در ازای ساخت نبوده بلکه تهاتر در موضوع اوراق با بودجه کل کشور است.
کلایی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار صدای افغان، درباره حضور مهاجران افغانستانی در مشهد و این که شهرداری مشهد چه استفاده بهینه از ظرفیت افغانستانی ها برای بهبود شرایط شهری مشهد می کند، اظهار کرد: بزرگانی که از افغانستان درمشهد هستند، بخش جدی از سرمایه در گردش را تشکیل می دهند و به صورت مشخص به حوزه تجارت بیشتر علاقه مند هستند. 10 سالی است که این تلاش انجام شده است که آن ها را وارد سرمایه گذاری های شهری کنیم و حدودا ۱۵ هزار میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری برادران افغانستانی در مشهد است اما بخشی از آن در ساخت هتل ها و اقامتگاه ها اتفاق می افتد، البته ورود به پروژه های شهری، شدنی است و ایجاد کسب و کار و پروژه های مشارکتی با افغانستانی ها مد نظر ماست.
وی در ادامه  در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره هزینه های ورزشی شهرداری، با اشاره به این که از روز اول مدیریت مان، اعلام کردیم که مردم به ما بگویند چه می خواهند، افزود: اولویت بندی صرف بودجه ها توسط مردم باید انجام شود و سعی کردیم در اپلیکیشن شهرداری این امکان وجود داشته باشد که برای مثال به فلان تیم فوتبال کمک کنیم یا نه. با قولی که معاونت برنامه ریزی داده اند این موضوع در بهار ۹۸محقق می شود. ولی ما از ابتدا شعار افزایش نشاط و هویت را داشته ایم و یکی از محورهای هویت بخشی، ورزش است آن چیزی که حداقل شورای اسلامی به دنبال آن است، پیگیری خواسته مردم و ایجاد نشاط مردم است. امسال شهرداری مشهد در مجموع از حدود 20 ورزش در بعد قهرمانی حمایت کرده است. در مورد تیمداری نیز، شهرداری مشهد به شدت از ورود مستقیم به موضوع ورزش قهرمانی و تیمداری پرهیز دارد اما زیر ساخت لازم را برای ورزش قهرمانی فراهم می کند.
 
افزایش نرخ حمل و نقل عمومی قطعی نیست
 
احتمال افزایش تعرفه های حمل و نقلی، سوال دیگری بود که شهردار مشهد در پاسخ به آن، با بیان این که کلان شهر مشهد در بین دیگر کلان شهرها از حیث حمل و نقل عمومی وضعیت بدی ندارد، اظهار کرد: چه در دوره پنجم و چه در دوره قبل، توجه به حمل و نقل عمومی جدی بوده است و الان با توجه به فشارهای نرخ ارز، حتی یک روز پروژه قطارشهری تعطیل نشده است. در سال گذشته و در همین بازه زمانی، هر کیلومتر مترو خط سه، بیش از ۲۴۰ میلیارد تومان هزینه داشته و امروز این رقم به ۷۵۰میلیارد تومان رسیده است. از سه ماه قبل تا امروز حدود ۸۰ میلیون دلار تجهیزات برای افزایش ایمنی لحاظ کرده ایم. این تخصیص ها نشان می دهد حمل و نقل برای ما دارای اهمیت است؛ اما با وجود کار فرهنگی که انجام داده ایم میانگین استفاده از اتوبوس کاهش پیدا کرده است که زنگ خطر محسوب می شود و آثار منفی آن نصیب شهروندان می شود. لذا فارغ از این که هزینه ها افزایش می یابد یا نه که در مراجع خود بررسی می شود و هنوز قطعی نیست، بیشترین سهم بودجه را حمل و نقل دارد.
 
احداث 8500 جای پارک در اطراف حرم
 
کلایی در ادامه درباره مدیریت ترافیک هسته مرکزی مشهد و احداث پارکینگ در اطراف حرم رضوی نیز گفت: اقدامات کوتاه مدت به ویژه برای ایام نوروز و حل ترافیک هسته مرکزی شهر مشهد مد نظر ماست و در زمینه اقدامات کوتاه مدت به اتفاق آستان قدس رضوی و پلیس راه، اراضی را شناسایی کردیم و پارکینگ هایی با حدود 8 هزار و 500 جای پارک جدید در محدوده حرم مطهر در اختیار زائران قرار خواهد گرفت. وی افزود: در مورد اقدامات بلند مدت نیز بحث مفصلی درشورای همتا درباره ترافیک هسته مرکزی مشهد وجود دارد و آن چه قطعا اتفاق می افتد این است که در رینگ های پیرامونی مانند پارک وحدت، میدان شهدا، میدان بسیج و میدان شهید گمنام، برنامه پارکینگ سازی مدنظر است و مشغول نهایی و اجرایی کردن آن هستیم، برخی از آن ها مانند پارکینگ در میدان شهدا به مناقصه رفته است.
 
روی کمک حجت الاسلام و المسلمین رئیسی  حساب می کنم
 
شهردار مشهد همچنین در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف پروژه هایی مانند کمربند جنوبی و تاثیر انتصاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به ریاست قوه قضاییه برای حل مشکل این پروژه، گفت: من به نوبه خود به ایشان تبریک می گویم، به نظرم از این دیدگاه که یک شهروند مشهدی رئیس یکی از قوای کشور شده، باعث افتخار مشهد است و از این نظر خرسند هستیم. منتها مثال هایی از این قبیل مانند کمربند جنوبی، ارتباط مستقیمی به تصمیمات قضایی ندارد. وی تصریح کرد: ما از روز اول گفته ایم، الگوی مدیریت یکپارچه مطلوب هست اما ممکن نیست، به دلیل عدم تامین نظر مجلس و دولت به طور متقابل، از این رو ما ناچاریم به شبکه یکپارچه جوامع محلی تکیه کنیم و الگوی ما همکاری است، اگر این اتفاق افتاد همکاری و اگر زیر ساخت ها تامین شد، یکپارچگی و بنده بر همکاری بسیار تاکید می کنم. نمونه اش بولوار نماز است که در الگوی گفت و گو حل و قفلش باز شد. در موضوع ارتفاعات جنوب نیز همدلی اتفاق نیفتاده و دغدغه های دادستانی مانند محیط زیست، مسائل محیط زیستی است. بسیاری از این موارد نیاز به هماهنگی در سطوح ملی دارد و با همدلی این موضوع نیز حل می شود. اما فارغ از این، جناب آقای رئیسی به عنوان رئیس  قوه قضاییه که در جلسه  سران قوا حضور خواهند داشت و موضوعات مشهد را با توجه به شناختی که دارند پیگیری خواهند کرد، شخصیت علمی و اجرایی و خدماتی که به مردم مشهد نشان داده، زمینه شناخت بیشتری را فراهم کرده و بنده روی کمک ایشان برای پیشبرد موضوعات مشهد به شدت حساب می کنم.
 
شناسایی و دستگیری 15 نفر از کارکنان شهرداری
 
مبارزه با فساد در شهرداری مشهد سوال دیگری بود که کلایی در پاسخ به آن گفت: موضوع مبارزه با فساد از روز اول برای شخص من جدی بوده و مطمئنم برای شورا و همکارانم نیز جدی است؛ سه دسته اقدامات را در این زمینه شروع کرده ایم که موضوع الکترونیکی کردن فرایندها، شناسایی و برخورد است. در خصوص مقابله با فساد تنها یک مورد اخیر که رسانه ای شده، نبوده ، در  یک ماه و نیم گذشته ۱۵ نفر از همکارانمان بر اساس گزارش ها و بررسی ها شناسایی شدند و در محل دستگیری اتفاق افتاده، اما صدایی از این موضوع شنیده نشد زیرا خود را مسئول و متولی نسبت به این موضوع می دانیم. بازرسی را به شدت فعال کردیم و اعتماد مردم و شفافیت و پاسخگویی ما از اجزای سرمایه های دموکراتیک و مهم است . می توانم این اطمینان را بدهم که در مبارزه با فساد جدی هستیم و ذره ای از خواست مردم در مبارزه با فساد تنزل نخواهیم کرد.
شهردار مشهد درباره خطوط بی آر تی مشهد نیز اظهار کرد: در موضوع بی آر تی یک تصمیمی در دوره چهارم گرفته شده و اقدامی در دوره پنجم اتفاق افتاده است. سازمان ترافیک مفصل در این زمینه کار انجام داده است که گزینه برتری که روی آن تاکید دارند، تک لاینی کردن برای فرار از صف چهارراه ها بوده است که معتقدند حدود 20 دقیقه فاصله بین میدان شهدا تا میدان امام علی (ع) را کاهش می دهد اما هنوز جمع بندی انجام نشده است ضمن این که به لحاظ امنیتی تصمیماتی گرفته شده است. اما در بی آر تی طبرسی بحث زیادی با سازمان ترافیک صورت گرفته و نظر سنجی داخل بی آر تی انجام شده است، بخشی از بی آر تی با خط 2 مترو همپوشانی دارد و بخش زیادی از نقطه نهایی همشهریان بخشی است که مترو به آن خدمات رسانی نمی کند، از آن جایی که قطعه سوم خط سوم قطارشهری در حال اجراست، بنا بر این شد که جمع شدن بی آرتی طبرسی مصادف باشد با بهره برداری از قطعه سوم خط سه قطارشهری مشهد.وی همچنین یادآور شد: برای تعطیلات نوروز نیز قصد داریم خطوط بی آرتی را برای تسهیل خدمت رسانی به زائران رایگان کنیم.لایحه این موضوع این هفته به شورای شهر مشهد ارسال خواهد شد.
 
قرارداد ایستگاه های دوچرخه بسیار بد و غیرحرفه ای است
 
در ادامه این نشست، درباره بلا استفاده ماندن ایستگاه های دوچرخه در شهر سوال شد که شهردار مشهد در پاسخ به آن گفت: قراردادی که در زمینه ایستگاه های دوچرخه بسته شده، بسیار قرارداد بد و غیر حرفه ای است و اصول قرارداد نویسی و طراحی مکانیزم رعایت نشده است. قراردادی که نتوانیم هدف اصلی را تامین کنیم قرار داد نیست. متاسفانه همچنان درگیر حل حقوقی مسائل ایستگاه های دوچرخه هستیم و تا زمان حل آن، اقدام عمومی نمی توان انجام داد، ایستگاه های دوچرخه نیازمند تعیین تکلیف حقوقی است.

 

 

به نقل از روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: