عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: کارخانه فروسیلیس با سرمایه‌گذاری ۵ هزار میلیارد ریالی و با مشارکت بخش خصوصی در غرب خراسان رضوی احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، رمضانعلی سبحانی‌فر صبح امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور استاندار خراسان رضوی و معاون وزیر صمت برگزار شد اظهارداشت: با احداث این کارخانه زمینه برای توسعه اقتصادی و فرآوری مواد معدنی در این منطقه فراهم‌ می‌شود.

وی با بیان اینکه کارخانه فروکروم ظرفیت تولید 16 هزار تن فروکروم در شهرستان را دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این کارخانه فعال و محصولات معدنی فرآوری شده آن در جهت تامین نیازهای داخلی و صادرات مصرف می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص 150 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای احداث جاده منیدر _جغتای عنوان کرد: 50 میلیارد از این اعتبارات نیز تخصیص یافته که امیدواریم با تکمیل این طرح زمینه برای اتصال شهرستان جغتای به جاده سراسری تهران فراهم شود. 

وی با بیان اینکه پنج هزار تن سیمان برای احداث این جاده اختصاص یافته است، افزود: حدود 10 کیلومتر از این محور در انتظار تکمیل است که با اختصاص این اعتبارات طرح به زودی به پایان می‌رسد.

سبحانی فر ادامه داد: اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری برای تامین آب مورد نیاز 160 قنات شهرستان، رفع مشکل منابع طبیعی اراضی پیراکوه جغتای و رفع مشکل اراضی شمال شهر از جمله درخواست‌های مردم جغتای است.

دیگر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: حدود 80 درصد از شغل مردم جغتای دامپروری است و طرح‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند در این حوزه باشد. 

حسین مقصودی ادامه داد: آسفالت جاده رحمت آباد _حکم آباد جغتای از جمله مطالبات مردم منطقه است که باعث اتصال این شهرستان به مسیر تردد به مشهد الرضا می‌شود.

وی ادامه داد: احداث استخر و سالن ورزشی نیز از جمله مطالبات مردم جغتای است در سال گذشته یک میلیارد تومان برای اجرای این طرح اختصاص داده شد اما تخصیص نیافت.

 

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: