نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جاری اعتبارات قرآنی ۲۷ میلیارد تومان از صندوق توسعه بود که با پیگیری و رایزنی توسط فراکسیون قرآنی مجلس، ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز برای فعالیت قرآنی اختصاص داده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر ظهر امروز در اختتامیه مسابقات سراسری قران کریم ویژه کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به  مسؤولیت خود در فراکسیون قرآن و عترت مجلس، گفت: در دنیای امروز راهی به جز تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) وجود ندارد و برای رهایی از بحران‌های موجود می‌توان از محضر قرآن استفاده کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در راستای عملیاتی کردن فعالیت‌های قرآنی در مجلس چند کار شده است، افزود: در ۹ دوره از مجلس شورای اسلامی نماینده قرآنی برای هر استان وجود نداشت تا پیگیر بحث‌های قرآنی ویژه استان خود باشد که طی مکاتبه با شورای توسعه برنامه‌ریزی استان و شورای عمومی، طبق قانون هر استان برای فعالیت‌های قرآنی نماینده معرفی کند.

وی تصریح کرد: ۳۱ نماینده قرآنی در فراکسیون قرانی مجلس معرفی شد و بر این اساس هر استان یک رابط قرآنی در مجلس برای پیگیری فعالیت‌های قرآنی استان خود دارد.

پژمانفر با اشاره به راه‌اندازی و فعال کردن شورای فعالیت‌های قرآنی، ادامه داد: رئیس شورای برنامه‌ریزی در هر استان استاندار است که موظف بوده در موقعیت‌های مناسب شورای قرآنی را فعال کند، طبق گزارشات انجام شده از فراکسیون قران و عترت، برخی استان‌ها فعال نبودند که  طی پیگیری‌ها فعال شده‌اند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در مقاطع پایه دانش‌آموزان هر هفته، سه ساعت برنامه محتوایی آموزش قران دارند، اما در دوران متوسطه دانش‌آموزان روخوانی و روانخوانی را مسلط نیستند.

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات به فعالیت‌های قرآنی، افزود: در سال جاری اعتبارات قرآنی ۲۷ میلیارد تومان از صندوق توسعه بود که با پیگیری و رایزنی توسط فراکسیون قرآنی مجلس  ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر برای فعالیت قرآنی اختصاص داده شد.

پژمانفر بیان کرد: طی صحبت با وزیر علوم، بحث فهم قرآن در تدبر این کتاب آسمانی در مقاطع تحصیلی مختلف را داشته باشیم که نیازمند کار کارشناسی و عملیاتی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آموزش قرآنی در همه اقشار، ادامه داد:  آموزش بیش از 3.5 میلیون نفر از جمعیت کارمندان که در قالب آموزشی و گسترش فعالیت‌های قرآنی می‌تواند تاثیر بسیاری بر تمسک‌جویی به قرآن احراز شود.

وی با اشاره به یکی از گزارش‌های مورد بررسی در فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی، افزود: بیش از ۵۰ درصد از افراد شرکت‌کننده در مراسم و فعالیت‌های قرآنی به صورت ثابت شرکت می‌کنند، همچنین، برای افزایش انگیزه به افرادی که در مسابقات شرکت نمی‌کنند برنامه‌های توسعه‌ای مطرح شود تا افرادی که از فعالیت‌های قرآنی دور هستند نیز مشارکت داشته باشند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: