هشتصدمین پلاک افتخار شهدای محلات مشهد، روز گذشته طی مراسمی همزمان با روز بزرگداشت شهدا، بر سر در منزل شهید مدافع حرم جواد جهانی نصب و رونمایی شد. این شهید مدافع حرم که از کارکنان موسسه فرهنگی هنری خراسان بود، آبان ماه 95 در منطقه حلب سوریه به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، در این مراسم که با حضور خانواده های معظم شهیدان مدافع حرم جهانی، اسدی، قاسمی دانا و محرابی، جمعی از مسئولان شهرداری، فرماندهان نواحی سپاه، سردبیر روزنامه خراسان و اهالی محله پیروزی مشهد برگزار شد، ضمن تقدیر از خانواده شهید جهانی از پلاک افتخار بر سر در منزل این شهید رونمایی شد.

در این مراسم، رئیس دبیرخانه شورای اجتماعی محلات مشهد گفت: مشهدالرضا(ع) بیش از ۱۲هزار شهید را تقدیم انقلاب و دفاع مقدس کرده است و طبق آمار، بیشترین تعداد شهدای مدافع حرم را دارد که این موجب افتخار ماست و این افتخار باید برای اهالی مشهد و محله های شهر باقی بماند.مجتبی منتظری درباره اهمیت نصب پلاک افتخار شهیدان در محله هایی که شهدا درآن زندگی می کردند، گفت: نشان دادن منزل شهدا در محلات کمک می کند تا اهالی محله ها بدانند یک انسان مجاهد، رشادت ورزیده و از همین نقطه و محله  برای دفاع از دین و میهن اسلامی خود به میدان جهاد گام نهاده است.وی با اشاره به این که شهرداری در خصوص تکریم و هویت بخشی به محله ها و معابر دو هدف مهم را دنبال می کند، گفت: یکی از اهداف این است که اسامی شهدا را در معابر شهر داشته باشیم و دوم این که پلاک افتخار  هر شهیدی بر سر در منزلش در محلات نصب شود. منتظری با اعلام این که تا کنون شهرداری بیش از ۹هزار معبر شهر از ۴۰هزار معبر را به اسم شهدا نام گذاری کرده است، گفت: سه هزار شهید دیگر باقی مانده اند که برای نام گذاری معابر به اسم آن ها، رضایت خانواده و محل یابی مناسب در سطح شهر نیاز است و این مسیر در حال پیگیری است.  به گفته منتظری با نصب پلاک برسردر منزل شهید جهانی، تعداد پلاک های افتخار شهدا در محلات مشهد  به ۸۰۰ رسید.

e2539def-f191-4ba4-a31d-df380b8d38eb

شهیدان همچون ما در همین جامعه می زیسته اند

در ادامه این مراسم، برادر شهید مدافع حرم حسن قاسمی دانا و از فعالان فرهنگی گفت: اگر حرف از حسین بن علی می زنیم، عده ای ما را محکوم به تحجر و عقب ماندگی می کنند، در جواب آن ها می گوییم که تا زنده ایم، یاد و نام حسین بن علی(ع) در پیشانی زندگی و راهمان خواهد بود. اگر از دوران طلایی دفاع مقدس صحبت کنیم، باز هم ما را محکوم می کنند که تا کی می خواهید از شهدا دم بزنید؟ می گوییم: تا کور شود هر آن که نتواند دید. وی ادامه داد: جواد جهانی ها و حسین محرابی ها  با ما می زیستند، در همین دوران بمباران تهاجم رسانه ای و فرهنگی با ما و در کنار ما زندگی می کردند اما ثابت کردند که با رعایت تقوا و مراقبت از نفس، می توان قله های معرفت را به سادگی پیمود. ممتازی مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ نیز در این مراسم ضمن تجلیل از مقام شامخ شهیدان، بیان کرد: شهدا در نهایت عشق و بی هیچ منتی، جان خود  را تقدیم  می کنند و بهای این کار خود را که سعادت ابدی است، از خداوند می گیرند.

 

 

 

به نقل از روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: