مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی اقتباسی گام دوم در مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، جعفرمروارید روز چهارشنبه در نشست خبری آغاز فعالیت دبیرخانه اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی اقتباسی گام دوم در مشهد گفت: این جشنواره با مشارکت بخشهای مختلف فرهنگی خراسان رضوی در مرداد سال آینده در مشهد برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره همزمان با آغاز دهه پنجم انقلاب، با هدف آشنایی جامعه به ویژه نسل جوان با 40 سال فعالیتهای این نظام و همچنین تحقق اهداف پیش روی بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می شود.

او ادامه داد: حمایت از تولید متون نمایشی ملی و اقتباس از کتب ادبیات ایران و جهان، بهره گیری از ابزار نمایش در راستای اشاعه فرهنگ اسلامی و ایرانی و کشف استعدادهای جوانان در کنار حضور چهره های ملی و صاحب سبک ایرانی از اهداف دیگر این جشنواره عنوان شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: محورهای این جشنواره ادبیات پایداری و مقاومت، تاریخ نهضت اسلامی ایران، خانواده و سبک زندگی ایرانی، اسلامی و فرهنگ شهروندی، نظام سلطه و نهضتهای آزادیبخش جهان، دستاوردهای انقلاب، تاریخ اسلام و کودک و نوجوان است.

مروارید افزود: تمامی نویسندگان و افرادی که در راستای فرهنگ سازی در این کشور کار می کنند می توانند در یک رقابت ملی آثار نمایشی خود را به این جشنواره ارسال کنند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا 15 اردیبهشت 1398 به نشانی مشهد، پارک ملت، مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی و یا از طریق آدرس ای میل gamedovom1397@gmail.com ارسال کنند.

مروارید گفت: توجه به فرهنگ، جایگاه مهمی در بیانیه رهبرمعظم انقلاب با عنوان' گام دوم انقلاب' برای نسل جوان دارد و لذا در عنوان این جشنواره که خود، حرکتی فرهنگی است عبارت 'گام دوم' هم لحاظ شده است تا به یاد داشته باشیم که باید در راستای منویات رهبر معظم انقلاب گام برداریم.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: