مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد گفت: نیروهای این سازمان از 25 اسفند به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آتشپاد حسن جعفری روز شنبه در نشست خبری افزود: در این راستا آتش نشانان از امروز در 50 ایستگاه با 250دستگاه خودرو عملیاتی در آماده باش هستند و 80 دستگاه خودرو نیز در سطح شهر با همکاری نیروی انتظامی مستقر می شود.

وی اظهار داشت: همه تلاش خود را خواهیم داشت تا در کنار مردم باشیم و دلیل حضور ما ایمن ‌سازی بیشتر و حضور به موقع در صورت رخ ‌دادن حادثه به ویژه در حوادث چهارشنبه آخر سال است.

وی گفت: طبق برنامه ‌ریزی صورت گرفته با همکاری آموزش و پرورش، مانور آتش ‌نشانی در یکی از مدارس برای آگاهی داده به دانش آموزان برگزار می شود.

جعفری افزود: تاکنون دانش آموزان یکصد مدرسه در مشهد با همکاری آموزش و پرورش آموزش ‌های مرتبط با توصیه ‌های چهارشنبه آخر سال را فرا گرفته اند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد اظهار داشت: در آخرین چهارشنبه سال گذشته، 57 عملیات انجام شد که نسبت به سال قبل از آن 50 درصد افزایش داشت.

وی در باره طرح استقبال از بهار و آماده باش در روز اول فروردین ماه 98 نیز گفت: در روز اول فروردین خودروهای آتش نشانی در چهار مسیر منتهی به حرم مطهر رضوی مستقر خواهند شد و 150 نفر از آتش نشانان با تجهیزات اولیه بین مردم حضور خواهند داشت.

وی افزود: همچنین یک ایستگاه در حرم مطهر رضوی و یک ایستگاه نیز اطراف حرم مطهر در بولوار طبرسی ایجاد شده تا خدمات با سرعت بیشتری ارائه شود.

* رشد 45 درصدی بودجه

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد با اشاره به رشد 45 درصدی بودجه سال آینده این سازمان نسبت به امسال گفت: بودجه این سازمان در سال آینده 2 هزار و 550 میلیارد ریال است.

وی افزود: قراردادی نیز به ارزش 530 میلیارد ریال برای خرید ماشین آلات عملیاتی منعقد شده و سال آینده 18 دستگاه خاص عملیاتی به ناوگان این سازمان افزوده خواهد شد همچنین 2 دستگاه بالابر 75 متری نیز خریداری شده که در حال انتقال از ایتالیا به ایران است.

وی ادامه داد: پنج ایستگاه آتش نشانی هم برای سال آینده در حال ساخت است و 529 نفر مورد نیاز این سازمان می باشد که می کوشیم سال آینده این تعداد را جذب کنیم.

جعفری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج هزار و 990 مورد حریق و 9 هزار و 131 مورد حادثه در مشهد رخ داده است که در اثر آنها 90 نفر جان باخته و 814 نفر نیز مصدوم شدند.

وی افزود: 58 درصد از تماسهای گرفته شده با سازمان آتش نشانی مشهد مزاحمت و 32 درصد هم غیر مرتبط بوده است.

یکهزار و 300 آتش نشان در 48 ایستگاه کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد خدمت می کنند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: