اجرای طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی خراسان رضوی در ایام نوروز روز شنبه طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان ذیربط در مشهد آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی در این مراسم گفت: در اجرای این طرح که تا 16 فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت، 120 گروه دامپزشکی به همراه 240 کارشناس و ناظران شرعی فعالیت دارند.

دکتر احمد شریعتی، هدف از اجرای این طرح را سلامت فرآورده های خام دامی و تامین بهداشت عمومی زائران و مجاوران در این استان عنوان کرد.

وی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته در بسیاری از حوزه ها، شاهد کاهش محسوس بیماری های آنفلوآنزا و تب برفکی هستیم.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال حدود 70 میلیون قطعه مرغ در کشتارگاه های تحت نظارت دامپزشکی ذبح شده و یک میلیون و 400 هزار تن گوشت قرمز نیز تولید شده است.

شریعتی گفت: در این مدت حدود یک هزار تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف، ضبط و حدود هزار پرونده برای متخلفین در مراجع قضایی تشکیل شد.

در این مراسم حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی، معاون دادستان مشهد، مدیرکل پدافند غیرعامل، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان و نماینده دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور داشتند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: