مسئول مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان‌رضوی گفت: طبق آمار ارائه شده در ۱۷ شهرستان از شب گذشته بارندگی بوده که بیشترین آن در شهرستان بردسکن رخ داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، یحیی قاینی‌پور اظهار داشت: طبق آمار ارائه شده در 17 شهرستان از شب گذشته بارندگی بوده که بیشترین آن در شهرستان بردسکن رخ داده است.

وی تصریح کرد: بارش باران در بردسکن به 31 میلی‌متر رسیده بود، پس از آن کاشمر با 28 میلی‌متر و تربت حیدریه با 25 میلی‌متر بیشترین میزان بارش در خراسان رضوی را داشتند.

مسئول مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: سایر شهرستان‌هایی نظیر خواف، نیشابور و بجستان نیز بارندگی مطلوبی داشتند که بالای 20 میلی‌متر بود.

وی ادامه داد: در مشهد از شب گذشته به طور کلی 5 میلی‌متر بارندگی بود که نسبت به سایر شهرستان‌هایی مانند بردسکن، نیشابور، خواف و مانند آن از میزان بارندگی کمتری برخوردار بود.

قاینی‌پور با اشاره به وضعیت مطلوب آب و هوا از نظر بارندگی بیان کرد: در حال حاضر از شرایط خوب آب و هوا برخورداریم و بارندگی تا اوایل سال 98 ادامه دارد.

وی با اشاره به در پیش رو داشتن بارندگی شدید، گفت: به دلیل بارش مداوم و رگباری بودن آن در خراسان رضوی، احتمال وقوع سیلاب در مسیل‌ها و آب‌گرفتگی شدید وجود دارد.

مسئول مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی اظهار داشت: امشب بارش باران در مناطق سرد خراسان رضوی به همراه برف صورت می‌پذیرد.

وی ادامه داد: هرچه به آغاز سال جدید نزدیک می‌شویم دمای هوا بیش از گذشته کاهش می‌یابد، در حال حاضر دمای هوا از روز گذشته در استان با 10 درصد کاهش مواجه بوده است.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: