دبیرکل کانون رویش‌های انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: جوانان بازیگران اصلی بیانیه گام دوم در ۴۰ سال پیش رو هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد آصفی یزدی با اشاره به بیانیه گام دوم اظهار کرد: جوانان بازیگران اصلی گام دوم در چهل سال پیش رو هستند و در این راستا باید فضای لازم برای فعالیت گسترده و انقلابی جوانان در عرصه‌های فرهنگی اجتماعی سیاسی اقتصادی فراهم شود.

دبیرکل کانون رویش‌های انقلاب اسلامی خراسان رضوی با اشاره به ضعف موجود در ساختار مدیریتی و سیاسی کشور به نقش تشکل‌های سیاسی و سازمان‌های مردم نهاد برای ایجاد تحول فراگیر و گسترده اشاره و تاکید کرد: مدیریت جهادی با روحیه و رفتار انقلابی تنها راه برون رفت از شرایط فعلی و عملیاتی کردن آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی است.

آصفی رسالت مهم تشکل‌های سیاسی و سازمان‌های مردم نهاد در گام دوم انقلاب اسلامی را بسیار سرنوشت ساز دانست و افزود: زمانی این تشکل‌ها می‌توانند به رسالت خود جامه عمل بپوشانند که به معنای واقعی کلمه با یک رویکرد کاملاً کارشناسی و رعایت تقوای سیاسی هم مطالبه گری کرده و هم ساز و کارهای اجرایی برای پیشبرد سیاست‌های کلی نظام ارائه کنند.

وی بیان کرد: در این راستا نکته مهم و حائز اهمیت این است که تشکل‌ها دقیقاً و کاملاً با رفتار تشکیلاتی و برنامه حزبی و با توجه به مقتضیات بومی جامعه ایرانی و شرایط خاص جهان اسلام برنامه ریزی کرده و اقدامات لازم را به انجام رسانند.

دبیر کل کانون رویش‌های انقلاب اسلامی خراسان رضوی تاکید کرد: تا زمانی که احزاب و تشکل‌های سیاسی صرفاً برای انتخابات و با رویکرد کسب قدرت فعالیت می‌کنند نباید انتظار خروجی متناسب با گفتمان انقلاب اسلامی و تحقق رهنمودها و سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی داشته باشیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ملاک ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی باید انطباق فعالیت آنها با گفتمان انقلاب اسلامی و پیگیری مستمر مطالبات رهبری معظم انقلاب اسلامی و اصول مترقی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: