قائم مقام کمیته امداد خراسان رضوی گفت: ۲۰۰ رأس گوسفند به نیت سلامتی زائران در مبادی ورودی استان قربانی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سلمان دانشور دوشنبه صبح در مراسم طرح صدقه و قربانی برای سلامتی زائر در پایگاه احسان جاده‌ای روستای کاهک داورزن اظهار کرد: این نهاد برای اولین بار در کشور به‌پاس ۴۰ سال اعتماد مردم و نیکوکاران به کمیته امداد به نیت سلامتی زائران با مشارکت مردم استان قربانی می‌کند و گوشت آن در کمترین زمان ممکن بین نیازمندان شهرستان توزیع می‌شود.

وی افزود: طرح نوروزی ۲۰-۲۰ برای اولین بار توسط کمیته امداد خراسان رضوی در حال اجراست که از ۲۰ اسفندماه آغاز و تا ۲۰ فروردین ادامه دارد و انجام قربانی با هدف تشکر از مردم و به نیت سلامتی زائران رضوی در نوروز امسال در ۴۵ پایگاه انجام و گوشت حاصل از قربانی بین نیازمندان محل توزیع می‌شود.

قائم مقام کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود با مشارکت خیران ۲۰۰ رأس گوسفند به نیت سلامتی زائران در مبادی ورودی استان قربانی می‌شوند و اجرای این برنامه از طرح ۲۰-۲۰ کمیته امداد خراسان رضوی در سه مرحله انجام می‌شود و توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان محل به‌صورت متمرکز در سطح استان صورت می‌گیرد.

دانشور تصریح کرد: مردم اساس و محور در کمیته امداد هستند و نیکوکاران با مشارکت در طرح‌های مختلف این نهاد به یاری نیازمندان می‌روند به‌طوری‌که نقش این نهاد فقط حلقه واسط بین نیکوکاران و نیازمندان است.

وی گفت: نیکوکاران سرمایه‌های عظیم انسانی در کمیته امداد محسوب می‌شوند که کمک کردن به نیازمندان علاوه بر ترویج فرهنگ خیر، ایجاد همدلی، فرهنگ‌سازی، عدالت اجتماعی را توسعه می‌دهد و در نوروز امسال ۴۵ پایگاه احسان جاده‌ای توسط این نهاد ایجاد شده است تا علاوه بر جذب مشارکت‌های مردمی، نسبت به قربانی برای سلامتی زائران امام رضا (ع) اقدام شود.

وی ادامه داد: امروز شش رأس دام به‌منظور صدقه برای سلامتی زائران و مسافران نوروزی در ورودی به استان، قربانی و بین نیازمندان توزیع شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: