استاندار خراسان رضوی گفت: یک میلیون و ۹۰۰ هزار«نفر- شب» در خراسان رضوی اقامت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا رزم حسینی ظهر امروز در مراسم افتتاح نوروزگاه مشهد که در آرامگاه فردوسی مشهد برگزار شد اظهار داشت: در ایام نوروز یک میلیون و 900 هزار نفر اقامت شب مسافران نوروزی در استان خراسان رضوی گزارش شده است که بیشتر آن‌ها مربوط به مشهد بوده است.

وی افزود: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون چهار میلیون و 900 هزار نفر وارد مشهد شده‌اند که سه میلیون نفر از آنان برای زیارت حضرت امام رضا(ع) به مشهد مقدس سفر کرده‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش داشته است.

استاندار خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی علاوه بر وجود مضجع شریف رضوی، دارای میراث کهن تاریخی از جمله آرامگاه فردوسی بزرگ است که مورد توجه مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته و دستخط زیبای ایشان در آرامگاه سنگ نما شده است.

رزم حسینی افزود: آرامگاه فردوسی اکنون مرکز خوبی برای بازدید گردشگران داخلی و خارجی به شمار می‌رود و سیاست دولت این است که امسال با برنامه‌ریزی این مرکز را برای حضور گردشگران رونق بیشتری دهد.

وی با اشاره به انتخاب عنوان رونق تولید برای شعار سال 1398 ادامه داد: رونق تولید باعث افزایش درآمد ملی و اشتغال می‌شود و گردشگری نیز این دو هدف را دنبال می‌کند لذا هر چه بیشتر در حوزه گردشگری سرمایه‌گذاری کنیم اشتغال و درآمد ملی را افزایش داده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی هم در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران گفت: جشن‌های نوروزگاه در استان با هدف افزایش نشاط و شادی در بین مردم و مسافران نوروزی برگزار می‌شود که امسال در خراسان رضوی تنوع و تکثر بیشتری یافته است.

در ادامه مراسم، ابوالفضل مکرمی فر؛ مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار داشت: در نوروز امسال 168 جشن نوروزگاه در 28 شهر و 40 روستای استان خراسان رضوی برپا خواهد بود.

وی ادامه داد: مسافران نوروزی و هموطنان می‌توانند در این نوروزگاه‌ها شرکت کرده و از مجموعه برنامه‌ها و غذاهای محلی ارائه شده بهره مند شوند.

مکرمی فر در ادامه تصریح کرد: نوروز ثبت جهانی شده است و هم اکنون 300 میلیون نفر در دنیا نوروز را جشن می‌گیرند و جشن‌های نوروزگاه با هدف افزایش نشاط و کاهش گسست بین نسل‌ها هر ساله همزمان با ایام نوروز برگزار می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: